FIFA 22 wprowadza cross-play na PS5 i XSX/S. EA ogłosiło testy nowej funkcji

Radosław Krajewski
2022/05/03 13:00
0
0

Już wkrótce będziecie mogli rozgrywać mecze ze znajomymi na konsolach nowej generacji.

Electronic Arts ogłosiło wprowadzenie do najnowszej odsłony serii FIFA cross-playu między konsolami PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz platformy Stadii. Oczekiwana przez wielu graczy funkcja znajduje się obecnie w fazie testów. Na początek gracze będą mogli sprawdzić działanie rozgrywania meczów między platformami w dwóch trybach. Jednym z nich będą mecz towarzyskie online, zaś drugą sezony online. Pozwoli to twórcom na sprawdzenie działania cross-playu, aby w przyszłości umożliwić rozgrywki również w innych trybach.

FIFA 22 wprowadza cross-play na PS5 i XSX/S. EA ogłosiło testy nowej funkcji

Podczas testów każdy posiadacz gry FIFA 22 na wspomnianych platformach będzie mógł dołączyć do sprawdzenia nowej funkcji. W menu gry w prawym dolnym rogu pojawi się opcja włączenia lub wyłączenia cross-playu. Dodatkowe ustawienia dotyczące funkcji znajdziecie w opcjach matchmakingu. W grze znajdzie się również informacja, na jakiej platformie znajduje się znajomy, z którym chcemy rozpocząć rozgrywkę.

Gdy szukasz znajomego w widżecie menu głównego, obok jego nazwy zobaczysz wskaźnik platformy Cross-play. Jeśli twój znajomy jest na tej samej platformie co ty, wskaźnik pokaże platformę, na której się znajdujesz. Jeśli twój znajomy jest na innej platformie, zostanie wyświetlony inny wskaźnik. Te same wskaźniki będą wyświetlane również podczas meczów w sezonach sieciowych.

GramTV przedstawia:

Cross-play w FIFA 22 ruszy już niebawem. EA nie podało konkretnej daty startu testów, ale już wkrótce będziecie mogli wypatrywać stosownej opcji w menu gry.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!