Shrek inspirowany Diablo. YouTuber tworzy fanowską grę akcji z zielonym ogrem

Radosław Krajewski
2023/06/06 12:25
0
0

I wygląda całkiem nieźle, jak na początkowy projekt jednego twórcy.

Seria Diablo, której czwarta część zadebiutowała już na rynku, inspiruje kolejnych graczy do tworzenia własnych projektów. YouTuber znany jako Fat Dino połączył miłość do serii Blizzarda z bycia fana Shreka i przygotowuje własną grę akcji z popularnym zielonym ogrem od studia DreamWorks. Powstająca gra jest na wczesnym etapie produkcji, ale twórca pokazał już pierwsze fragmenty rozgrywki, a także wyjaśnił etap poszczególnych prac nad projektem, zachwycając wielbicieli Shreka.

Shrek inspirowany Diablo. YouTuber tworzy fanowską grę akcji z zielonym ogrem

Fan tworzy grę akcji ze Shrekiem

Fanowska gra tworzona na Unreal Engine 4 na razie pozwala jedynie zwiedzić niewielki obszar słynnego bagna, na którym żył Shrek, a także walczyć z hordami piernikowych ludzików, czy Pinokiów. Produkcja wyraźnie inspirowana jest God of Warem, a także Diablo, z którego twórca skopiował interfejs, umieszczając po prawej stronie w kuli z życiem podobiznę Smoczycy, a po lewej z maną podobiznę Osła.

W grze występują również przyjaciele Shreka, ze wspomnianym Osłem i Kotem w Butach na czele. Raczej nie powinniśmy spodziewać się, że projekt zostanie kiedykolwiek wydany w grywalnej wersji, która zapewni fanom wiele godzin rozgrywki. Tym bardziej że model walki jest dosyć toporny i pomimo zaimplementowania przez Fat Dino różnych specjalnych umiejętności, to gameplay zdecydowanie nie porywa.

GramTV przedstawia:

W komentarzach wiele osób wyraziło poparcie dla stworzenia gry ze Shrekiem z prawdziwego zdarzenia. Niektórym marzy się nawet RPG z otwartym światem, w którym moglibyśmy eksplorować baśniowe krainy i spotykać bohaterów znanych z filmów. Niestety na razie żadna oficjalna gra ze Shrekiem nie została zapowiedziana.

Jaką klasą postaci grasz w Diablo IV?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!