Fallout – nowa grafika z serialu stworzona przez AI? Fani wściekli na Amazona

Radosław Krajewski
2023/08/27 15:00
0
0

Dopiero co oberwało się Marvelowi, a teraz Amazon mógł wykorzystać sztuczną inteligencję do stworzenia grafiki promującej serial.

Obecnie strajkujący scenarzyści i aktorzy walczą m.in. o regulowanie wykorzystania AI przez wytwórnie filmowe. Mimo to największe studia ochoczo korzystają z dobrodziejstw najnowszej technologii. W serialu Tajna Inwazja Marvel wykorzystał AI do wygenerowania czołówki serialu, co nie spodobało się wielu widzom. Jak widać w Hollywood szybko zapomniano o tych kontrowersjach i według wielu osób Amazon mógł skorzystać ze sztucznej inteligencji do stworzenia najnowszej grafiki promującej serial Fallout.

Fallout – nowa grafika z serialu stworzona przez AI? Fani wściekli na Amazona

Grafika z serialu Fallout stworzona przesz sztuczną inteligencję?

Na pokazie Starfielda na Gamescomie uczestnicy mogą zobaczyć pierwszy zwiastun Fallouta od Amazona, który wyciekł do sieci. Firma ogłosiła również, że na premierę produkcji będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. Wraz z zapowiedzią terminu debiutu udostępnili oficjalną grafikę promocyjną swój serial. Problem w tym, że mogła zostać ona wygenerowana przez AI.

GramTV przedstawia:

Na Reddicie i X pojawiły się komentarze osób, które zarzucają Amazonowi skorzystanie ze sztucznej inteligencji podczas tworzenia materiału. Wskazywać na to mają liczne błędy, które charakterystyczne są dla AI. W dolnym lewym rogu możemy zobaczyć kobietę z trzema nogami, pozostałym postaciom brakuje jakichkolwiek detali i wyglądają po prostu jak plamy, zaś niektóre samochody mają przód nie w tym miejscu, zaś innym brakuje drzwi. Jakby tego było mało jeden z budynków ma nieregularny kształt, a na innym napis w niezrozumiałym języki, wyglądający jak zbitek przypadkowych liter. Poniżej zobaczycie przygotowaną przez nas grafikę z zaznaczonymi błędami.

W tym wszystkim zastanawia jednak, dlaczego nikt nie przyjrzał się tej grafice i ręcznie nie naprawił jej błędów. Niestety studia coraz częściej będą korzystać z grafik i obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, które jednak powinny być poprawiane przez grafików, aby ustrzec się takich błędów. W komentarzach fani Fallouta nie zostawiają na Amazonie suchej nitki. Liczą jednak na to, że to tylko wypadek przy pracy i sam serial zaskoczy jakością.

Grafika z serialu Fallout stworzona przesz sztuczną inteligencję?, Fallout – nowa grafika z serialu stworzona przez AI? Fani wściekli na Amazona
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!