Tajna Inwazja wywołała wściekłość fanów. Marvel wykorzystał AI w serialu

Radosław Krajewski
2023/06/21 13:50
3
0

Widzowie nie są zadowoleni z pójścia na łatwiznę przez Marvela.

Premierowy odcinek Tajnej Inwazji, czyli pierwszego serialu z MCU od czasu Mecenas She-Hulk zadebiutował już na Disney+. Serial ma zaoferować zupełnie inne podejście do komiksowych ekranizacji, będąc produkcją skierowaną do bardziej dojrzalszych widzów. Nie przypadkowo Marvel promował swój najnowszy tytuł jako thriller szpiegowski, roztaczając przed fanami wizję czegoś świeżego i unikatowego. Czy tak się stanie, dowiemy się w kolejnych odcinkach z sześciu zaplanowanych, ale już teraz Tajna Inwazja wywołała kontrowersje swoją czołówką. Okazało się, że intro do serialu zostało stworzone za pomocą sztucznej inteligencji.

Tajna Inwazja wywołała wściekłość fanów. Marvel wykorzystał AI w serialu

Fanom nie podoba się czołówka Tajnej Inwazji stworzona przez sztuczną inteligencję

W rozmowie z serwisem Polygon reżyser i producent wykonawczy Ali Selim, przyznał, że czołówka została zaprojektowana przez Method Studios przy wykorzystaniu AI. Twórca powiedział, że użycie sztucznej inteligencji przy tworzeniu intra współgra z głównym motywem serialu.

Kiedy skontaktowaliśmy się z dostawcami sztucznej inteligencji, wykorzystanie AI było częścią tego – współgrało ze światem zmiennokształtnych Skrulli. Zastanawiasz się kto to jest i kto to zrobił.

Selim przyznał, że tak „naprawdę nie rozumie”, jak działa sztuczna inteligencja, ale jest zafascynowany nową technologią. Reżyser wyznał, że rozmawiali o różnych pomysłach, tematach i słowach, a później wpisywali to wszystko i AI samo generowało pożądany obraz.

Tłumaczenie nie przekonało widzów, którzy krytykują Marvel Studios za skorzystanie ze sztucznej inteligencji. Tym bardziej teraz, gdy scenarzyści strajkują o lepsze warunki pracy, a tworzenie scenariuszy przez sztuczną inteligencję jest jednym z głównych zagrożeń w Hollywood. Fani są rozczarowani decyzją studia i nie popierają korzystania z AI przy tworzeniu jakiegokolwiek serialu. Wybrane komentarze znajdziecie poniżej.

Do diabła, nie ma mowy, aby Marvel nie użył sztucznej inteligencji do stworzenia czołówki do Tajnej Inwazji, to najgorsze intro ze wszystkich seriali w historii

Wczytywanie ramki mediów.

To nie jest fajne.

Najwyraźniej napisy początkowe Tajnej Inwazji są generowane przez sztuczną inteligencję.

Wczytywanie ramki mediów.

Wiele osób będzie zachwycać się tym, jak dobra jest Tajna Inwazja, ale ten serial to pierwsza poważna inwazja sztucznej inteligencji na dzieło dużego studia, myślenie o tym jest całkowicie przerażające, a to dopiero początek.

Pomyśl o tych wszystkich niesamowitych intrach stworzonych przez PRAWDZIWYCH LUDZI!!!

Wczytywanie ramki mediów.

Więc Marvel naprawdę użył sztucznej inteligencji, aby stworzyć intro do Tajnej Inwazji… to właściwie koniec.

Wczytywanie ramki mediów.

Jestem bardzo rozczarowany, że Marvel Studios zdecydowało się wykorzystać sztuczną inteligencję do napisów początkowych Tajnej Inwazji.

Wczytywanie ramki mediów.

Interesujący wybór Marvela, aby użyć sztucznej inteligencji do stworzenia intra w Tajnej Inwazji, nie ma to absolutnie żadnego powodu, LMFAO!

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
guma
Gramowicz
22/06/2023 15:48

"Tajna Inwazja wywołała wściekłość fanów." Serio? Chyba jakiś idiotów, którzy nie potrafią delektować się kolejnym świetnym serialem z Uniwersum Marvela ;)

dariuszp
Gramowicz
21/06/2023 15:06

Taaaa bo wszystkie inne seriale to majstersztyki tak? Bzdura.

Typowe narzekanie typowych wielce na wszystko obrażonych.

wolff01
Gramowicz
21/06/2023 14:02

"Prawdziwi ludzie" tzn scenarzyści Hollywood właśnie strajkują. Za taki bełkot jaki zaserwowali kinu w ostatnich latach, za to że "załatwili sobie" iż mogli normalnie pracować jak innym zamykano biznesy w czasie pandemi, zarabiając przy tym krocie, należy im się zatsąpienie przez AI. Zresztą w Hollywood już nad tym pracują.
Trwa Wczytywanie