Facebook i Instagram zaoferują subskrypcję, aby pozbyć się reklam

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/01 14:30
1
0

Przedstawiciele korporacji Meta ujawnili, że wprowadzi nową opcję subskrypcyjną m.in. w krajach Unii Europejskiej.

Jak podaje między innymi The Verge, już niedługo serwisy społecznościowe Facebook oraz Instagram zaoferują możliwość wykupienia miesięcznej subskrypcji w celu usunięcia reklam. Przedstawiciele korporacji Meta będącej właścicielem tych serwisów wyjaśniają, że zmiany są spowodowane działaniami Unii Europejskiej.

Facebook i Instagram zaoferują subskrypcję, aby pozbyć się reklam

Facebook i Instagram z subskrypcją

Aby zachować zgodność ze zmieniającymi się przepisami europejskimi, wprowadzamy nową opcję subskrypcji w UE, EOG [Europejski Obszar Gospodarczy – przyp. red.] i Szwajcarii. W listopadzie zaoferujemy osobom, które korzystają z Facebooka lub Instagrama i mieszkają w tych regionach, możliwość dalszego korzystania z tych spersonalizowanych usług za darmo z reklamami lub subskrypcji, aby przestać oglądać reklamy. Podczas subskrypcji informacje o użytkownikach nie będą wykorzystywane do wyświetlania reklam.

Jeżeli więc komuś reklamy nie przeszkadzają, nie musi za nic płacić i wszystko pozostanie u niego bez zmian.

GramTV przedstawia:

Jeśli zaś chodzi o koszty, miesięczna subskrypcja na komputerach kosztować będzie 9,99 euro, czyli około 45 złotych, zaś na urządzeniach mobilnych będzie to 12,99 euro, czyli około 58 złotych. Jak tłumaczy Meta, na platformach mobilnych jest drożej, ponieważ cena uwzględnia już opłaty pobierane przez Apple oraz Google. Co więcej, w marcu przyszłego roku pojawią się kolejne opłaty – każde kolejne konto dodane w Centrum Kont będzie wydatkiem o wysokości 6 euro (około 27 złotych) na komputerach i 8 euro (około 36 złotych) na urządzeniach mobilnych.

Wierzymy w internet wspierany reklamami, który daje ludziom dostęp do spersonalizowanych produktów i usług niezależnie od ich statusu ekonomicznego. Pozwala również małym firmom dotrzeć do potencjalnych klientów, rozwijać działalność i tworzyć nowe rynki, napędzając wzrost europejskiej gospodarki. Podobnie jak inne firmy, będziemy nadal opowiadać się za internetem wspieranym reklamami, nawet z naszą nową ofertą subskrypcji w UE, EOG i Szwajcarii. Szanujemy jednak ducha i cel tych zmieniających się europejskich przepisów i zobowiązujemy się do ich przestrzegania.

Komentarze
1
Headbangerr
Gramowicz
01/11/2023 17:48

Płacić za dostęp do serwisów, które nawet pozbawione reklam będą denerwujące? XD