Exoprimal – w prace nad grą zaangażowany jest producent Dino Crisis 2 i 3

Mikołaj Ciesielski
2022/03/15 10:40

Hiroyuki Kobayashi potwierdził swój wkład w rozwój nowej marki Capcomu.

Exoprimal – w prace nad grą zaangażowany jest producent Dino Crisis 2 i 3

Na ostatnim pokazie State of Play doczekaliśmy się zapowiedzi Exoprimal – nowej gry PvE od Capcomu, w której gracze zmierzą się z hordami dinozaurów. W trakcie prezentacji gry część osób z pewnością miała nadzieję, że japońska firma ogłosi powrót marki Dino Crisis. Niestety dla fanów serii tak się jednak nie stało. Okazuje się jednak, że w prace nad nową marką zaangażowany jest Hiroyuki Kobayashi – producent Dino Crisis 2 i Dino Crisis 3.

Kobayashi potwierdził swój udział w rozwoju Exoprimal za pośrednictwem Twittera. Japoński deweloper opublikował na wspomnianym portalu społecznościowym wpis, gdzie wymienił wszystkie projekty, w które był zaangażowany. Na liście znalazła się właśnie nowa marka Capcomu. Niestety twórca nie ujawnił, jaką rolę odgrywa przy nadchodzącej produkcji japońskiego studia.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Exoprimal będzie grą PvE, w której gracze będą walczyć z dinozaurami. Użytkownicy w 5-osobowy zespołach staną do walki zarówno ze wspomnianymi bestiami, jak i innymi drużynami (tryb Dino Survival). Zgodnie z zapowiedziami całość ma stawiać duży nacisk na kooperację oraz taktyczne podejście do walki z oponentami. Do wyboru oddanych zostanie również kilka klas postaci, a dobrze zbalansowana drużyna znacząco przybliży graczy do sukcesu.

Na koniec przypomnijmy, że Exoprimal zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2023 roku. Na ten moment nie znamy jednak dokładnej daty premiery.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!