Exoprimal – prezentacja nowej marki studia Capcom

Smolak
2022/03/10 08:00

Są dinozaury, więc musi się udać!

Exoprimal to zupełnie nowe IP zaprezentowane podczas wczorajszego State of Play. Capcom ujawnił, czym będzie tworzona przez nich produkcjach oraz zaprezentował pierwszy trailer. Według wstępnych zapowiedzi, w Exoprimal będziemy mogli zagrać dopiero w przyszłym roku, a gra dostępna będzie na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One i PC. Zgaduję, że na widok wideo niejednemu fanowi Earth Defense Force zaświecą się oczy.

Exoprimal –  prezentacja nowej marki studia CapcomExoprimal będzie grą PvE, w której gracze zetrą się z hordami dinozaurów. Nasza 5-osobowa drużyna wojowników (exofighters), ubranych w specjalne kombinezony (exosuits), będzie ostatnią deską ratunku, zmierzającej ku zagładzie ludzkości. Gra ma stawiać na kooperację i taktyczne podejście do starć, nie tylko z bestiami.

Główną atrakcją Exoprimal ma być tryb Dino Survival. Będziemy w nim rywalizować nie tylko z dinozaurami, ale również z innymi drużynami egzowojowników. Naszym zadaniem będzie wykonanie określonych celów, często bezpośrednio dotyczących rywali. Wszystko w akompaniamencie spadających z nieba dinozaurów, które przywołują na myśl słynne mrówki z Earth Defense Force.Oczywiście, całość ma być obudowana mechanikami typowymi dla gier reprezentujących ten gatunek. Dostaniemy więc kilka klas postaci, które będą się różnić zadaniami na polu walki. Nie zabraknie klasycznego podziału na tanków, healerów i rasowych DPSów. Twórcy zapowiadają jednak, że skład naszej drużyny będziemy mogli zmieniać w dynamiczny sposób, co pozwoli na szybką reakcję i sprawne dostosowywanie się do nowych zagrożeń.

Trzeba przyznać, że choć pomysł na Exoprimal może wydawać się abstrakcyjny, to intensywność rozgrywki zaprezentowanej na trailerze napawa optymizmem. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
10/03/2022 08:35

Chyba wymyślili te grę w barze przy piwie...

Kolejny głupiutki, sztampowy akcyjniak.