Pierwsze recenzje Evil West. Dobra gra, ale wciąż z problemami

Maria Wawrzyniak
2022/11/22 09:00
0
0

Opinie recenzentów sugerują, że mamy do czynienia z… po prostu solidną produkcją.

Dziś – 22 listopada – na rynku debiutuje polska gra Evil West od studia Flying Wild Hog, czyli akcyjniak utrzymany w klimacie Dzikiego Zachodu z elementami fantasy (lub, jak kto woli, Dziwnego Zachodu). Z tej okazji w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje tytuły i wszystko wskazuje na to, że mamy po prostu do czynienia z dobrą, solidną grą, która mimo wszystko nie jest pozbawiona problemów.

Pierwsze recenzje Evil West. Dobra gra, ale wciąż z problemami

Evil West ocenione. Czy warto zagrać?

Na ten moment w serwisie Metacritic wersja na komputery osobiste posiada średnią ocen na poziomie 73 punktów na sto, uzyskaną na podstawie 25 recenzji. Większość oceniających jest dość zgodna w kwestii zalet oraz wad – najczęściej chwalonym elementem jest bardzo satysfakcjonujący i dobrze zrealizowany system walki. Recenzenci podkreślają szeroki wybór broni i zdolności, które pomagają nam podczas pojedynków. Jeśli chodzi o przeciwników, niestety, często zwracano uwagę na ich małą różnorodność. Szkoda, gdyż – zdaniem wielu – zostali świetnie zaprojektowani.

GramTV przedstawia:

W kwestii wad trzeba wspomnieć o fabule, która spotkała się z bardzo mieszanym odbiorem; część oceniających pozytywnie odebrała charakterystykę bohaterów oraz humor produkcji, ale z drugiej strony sporo osób dostrzegło przede wszystkim prostoliniowość – ostatecznie mamy po prostu do czynienia ze standardową opowieścią o zemście. Najbardziej oberwało się warstwie technicznej – grafika wygląda na przestarzałą, a bardziej dynamiczne sceny z wieloma elementami na ekranie mogą powodować spadek liczby klatek na sekundę.

Bardzo interesująco prezentuje się sytuacja w przypadku naszej recenzji, w której Adam Berlik, znany również jako Harpen, wystawił grze bardzo wysoką notę wynoszącą 9 punktów na 10. Lista plusów jest długa i znajdziemy na niej między innymi idealne tempo kampanii fabularnej, świetną mechanikę strzelania, satysfakcjonującą walkę wręcz, różnorodność lokacji oraz postaci, czy też zapadające w pamięć walki z bossami. Na liście wad pojawiły się tylko dwie pozycje: wspomniana już przez nas wcześniej mała różnorodność przeciwników oraz znikające ekrany ładowania w przypadku grania na dysku SSD.

Evil West – pierwsze recenzje gry

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!