Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Wiemy, ile pieniędzy Epic Games wydało na darmowe gry przez ostatnie miesiące

Maria Wawrzyniak
2021/05/05 20:45

W związku z trwającym (już trzeci dzień) aktualnie procesem między Epic Games i Apple do sieci wyciekło sporo interesujących dokumentów.

Od kilku dni sytuacja w branży gier jest dość ciekawa; do sieci wyciekają kolejne dokumenty będące częścią procesu sądowego pomiędzy firmami Epic Games oraz Apple. Wczoraj dowiedzieliśmy się o kontrowersyjnych praktykach Sony, a dziś mamy dla Was informacje odnośnie tego, ile Epic Games zapłaciło za gry, które udostępniono za darmo w okresie od grudnia 2018 roku do września 2019 roku.Wiemy, ile pieniędzy Epic Games wydało na darmowe gry przez ostatnie miesiące

Na oficjalnym profilu Simona Carlessa z agencji GameDiscoverCo pojawiła się tabela, gdzie możemy zobaczyć, że za wszystkie darmowego tytuły koncern Tima Sweeneya zapłacił wydawcom oraz deweloperom około 12 milionów dolarów, czyli 45,5 miliona złotych. Firma najwięcej wydała na darmową kolekcję Batman: Arkham – Warner Bros. Games otrzymało od korporacji 1,5 miliona dolarów, czyli około 5,7 miliona złotych. Zestaw odebrało prawie 6,5 miliona użytkowników Epic Games Store.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

W tych 6,5 mln graczy mamy 614 tysięcy nowych użytkowników. Na drugim miejscu mamy natomiast grę Subnautica, która została w sklepie udostępniona za darmo jako pierwsza. Epic Games wydało tutaj 1,4 miliona dolarów, czyli około 5,3 miliona złotych. Tytuł odebrało 4,6 miliona graczy, w tym 804 tysiące nowych użytkowników, którzy założyli konto na platformie. Trzecie miejsce należy do Mutant Year Zero: Road to Eden, które kosztowało firmę milion dolarów, czyli około 3,8 miliona złotych.

Co ciekawe, rozdanie za darmo gry Metro 2033 Redux nie kosztowało Epic Games nic. Jak z kolei zauważają dziennikarze serwisu Polygon, za którym podajemy, brak wydatków przy ostatniej produkcji może być spowodowane roczną ekskluzywnością Metro Exodus.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!