Elon Musk chce kupić Twittera. Wrogie przejęcie za 43 miliardy dolarów

Radosław Krajewski
2022/04/14 14:05

Biznesmen jednak nie zamierza stać z boku i chce decydować o przyszłości serwisu społecznościowego.

W ubiegłym tygodniu Elon Musk został głównym udziałowcem Twittera. Właściciel Tesli kupił 9,2% akcji firmy o wartości 2,9 miliarda dolarów. W ostatnich dniach biznesmen często zmieniał zdanie dotyczące firmy. Najpierw ogłosił, że dołączy do zarządu Twittera, żeby później się z tej decyzji wycofać. Nic nie wskazywało również na to, że Musk zechce wykupić firmę i stać się jej właścicielem. Nieoczekiwanie przedsiębiorca złożył „najlepszą i ostateczną” ofertę kupna Twittera.

Elon Musk chce kupić Twittera. Wrogie przejęcie za 43 miliardy dolarów

Wczoraj Musk złożył oficjalne pismo do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w którym przedstawił ofertę 43 miliardów dolarów za firmę. Biznesmen oferuje 54,20 dolarów za akcję Twittera w gotówce, co stanowi 54% premii w stosunku do ceny z 28 stycznia.

GramTV przedstawia:

Musk od dawna twierdzi, że Twitter ma ogromny potencjał, którego nie udało się odblokować, również pod względem finansowym. Jego krytyka dotyczy przede wszystkim wolności słowa, która jego zdaniem nie jest odpowiednio przestrzegana. Biznesmen miał również być zwolennikiem dodania przycisku edycji, który niedawno został oficjalnie zapowiedziany przez firmę.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
1
TheDoc
Gramowicz
14/04/2022 18:01

Oby Ćwierkacz stał się pierwszym przyczółkiem wolności słowa w Social Media