Elden Ring ze znakomitą sprzedażą. Twórcy i wydawca chwalą się wynikami gry

Mikołaj Ciesielski
2022/03/16 08:00

Bandai Namco zapowiada również rozwój marki, która ma wykroczyć poza branżę gier wideo.

Elden Ring ze znakomitą sprzedażą. Twórcy i wydawca chwalą się wynikami gry

Elden Ring to bez wątpienia jedna z najlepszych gier bieżącego roku, o czym świadczy m.in. średnia ocen na portalu Metacritic czy też duża popularność tytułu np. na platformie Steam. Niewątpliwy sukces produkcji postanowili uczcić również deweloperzy ze studia From Software oraz firma Bandai Namco, którzy podzielili się oficjalnymi wynikami sprzedaży. Okazuje się, że w niecałe 3 tygodnie od premiery Elden Ring znalazło ponad 12 milionów nabywców.

To zdumiewające, jak wiele osób zagrało w Elden Ring. Chciałbym serdecznie podziękować w imieniu całego zespołu deweloperów. Elden Ring jest oparta na mitologicznej historii napisanej przez George'a R.R. Martina. Mamy nadzieję, że gracze będą mogli cieszyć się dużą swobodą podczas przemierzania tego rozległego świata, odkrywania jego licznych tajemnic i stawiania czoła licznym zagrożeniom. Dziękujemy za nieustające wsparcie” – przekazał za pośrednictwem informacji prasowej Hidetaka Miyazaki, reżyser Elden Ring oraz dyrektor generalny From Software.

Jestem bardzo dumny, że mogłem stworzyć tak wspaniałą i fantastyczną grę dzięki FromSoftware, pod przewodnictwem reżysera Miyazakiego i George'a R.R. Martina. Wiele wysiłku włożono w stworzenie Elden Ring, abyśmy mogli przekroczyć oczekiwania naszych fanów na całym świecie. W podobny sposób będziemy starać się rozszerzyć markę poza samą grę i wprowadzić ją do codziennego życia każdego z nas” – dodał Yasuo Miyakawa, dyrektor generalny firmy Bandai Namco.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Elden Ring dostępne jest na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat najnowszej produkcji studia From Software, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Elden Ring - recenzja. Opus magnum From Software.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
17/03/2022 03:11

Niewątpliwie największym sukcesem tej gry było pogodzenie zarówno fanów jak i przeciwników serii DS.