Elden Ring nie przestraszy dysków PS5. Poznaliśmy rozmiar gry na konsoli Sony

Mikołaj Ciesielski
2021/12/21 15:30

Wiemy też, kiedy posiadacze PlayStation 5 będą mogli rozpocząć pobieranie plików niezbędnych do uruchomienia produkcji.

Elden Ring nie przestraszy dysków PS5. Poznaliśmy rozmiar gry na konsoli Sony

Wczoraj pisaliśmy o przemyśleniach Georga R.R. Martina na temat Elden Ring. Okazuje się jednak, że to nie koniec wieści związanych z nadchodzącym dziełem From Software. Do sieci trafiły bowiem informacje dotyczące rozmiaru produkcji w wersji na konsolę PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się także, kiedy posiadacze najnowszej konsoli Sony będą mogli rozpocząć pobieranie plików niezbędnych do uruchomienia tytułu.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi na profilu PlayStation Game Size na Twitterze Elden Ring w wersji na konsolę PlayStation 5 będzie wymagać 44.472 GB wolnej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że podana wartość nie uwzględnia premierowej aktualizacji. Day-one patch z pewnością sprawi, że produkcja studia From Software będzie potrzebowała nieco więcej miejsca na dysku twardym.

Jak wspomnieliśmy wyżej, dowiedzieliśmy się też, kiedy posiadacze najnowszej konsoli Sony będą mogli pobrać pliki niezbędne do uruchomienia gry. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez profil PlayStation Game Size pre-load ruszy dokładnie w środę 23 lutego, czyli dwa dni przed oficjalną premierą produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Elden Ring zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera gry 25 lutego 2022 roku. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzenia oficjalnych wymagań sprzętowych gry pod tym adresem. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi wrażeniami z przeprowadzonych w listopadzie testów beta: Elden Ring z oceną 10/10? Ta gra ma ogromny potencjał.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
Kash28
Gramowicz
21/12/2021 19:50

Ludzie płakali jak mało miejsca ma Ps5 a u mnie ciągle z 150 gigsow wolnego miejsca. Ogrywam z 3-4 gry i jakieś 3 które odpalam od czasu do