Elden Ring „wygląda niesamowicie”. George R.R. Martin wspomina o nowym RPG

Mikołaj Ciesielski
2021/12/20 09:45

Autor „Pieśni Lodu i Ognia” postanowił wypowiedzieć się na temat nadchodzącej produkcji From Software.

Elden Ring „wygląda niesamowicie”. George R.R. Martin wspomina o nowym RPG

Elden Ring zadebiutuje na rynku za nieco ponad dwa miesiące. Od momentu zapowiedzi wiedzieliśmy, że historia świata wspomnianej produkcji była współtworzona przez Georga R.R. Martina – autora popularnej serii fantasy „Pieśń Lodu i Ognia”. Z okazji zbliżającej się premiery gry amerykański pisarz opublikował na swoim blogu wpis, w którym wspomina m.in. o swojej przygodzie z grami wideo, a także wkładzie w Elden Ring, które jego zdaniem „wygląda niesamowicie”.

Kilka lat temu Hidetaka Miyazaki i jego niesamowity zespół projektantów gier, twórcy serii Dark Souls, skontaktowali się ze mną, by poprosić mnie o pomoc w stworzeniu historii świata w ich nowej produkcji, nad którą pracowali. Obecnie gry wideo to nie moja bajka – och, grałem kiedyś w kilka, głównie były to gry strategiczne, takie jak Railroad Tycoon, Romance of the Three Kingdoms i Master of Orion – ale ta oferta była zbyt ekscytującą, by ją odrzucić” – pisze Martin.

Miyazaki i jego zespół z FromSoftware robili przełomowe rzeczy ze wspaniałą grafiką, a to, czego ode mnie chcieli, to tylko trochę budowania świata: głębokiego, mrocznego, budzącego oddźwięk świata, który miał służyć jako podstawa dla gry, którą planowali stworzyć. Tak się składa, że uwielbiam tworzyć światy i pisać wyimaginowane historie. Więc zrobiłem swoją część i przekazałem ją moim nowym przyjaciołom w Japonii” – dodaje pisarz.

Do swojego wpisu Martin załączył również fabularny zwiastun Elden Ring, który mieliśmy okazję oglądać na tegorocznej gali The Game Awards. Pisarz nie zapomniał też o materiale wideo prezentującym fragmenty rozgrywki. Na koniec natomiast, jak wspomnieliśmy wyżej, podkreślił, że nadchodząca produkcja From Software „wygląda niesamowicie”.

Na koniec przypomnijmy, że Elden Ring zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Premiera gry 25 lutego 2022 roku. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzenia oficjalnych wymagań sprzętowych gry pod tym adresem. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi wrażeniami z przeprowadzonych w listopadzie testów beta: Elden Ring z oceną 10/10? Ta gra ma ogromny potencjał

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!