EA Sports i Nike ogłosiły współpracę. Chcą wprowadzić NFT do gier sportowych

Wincenty Wawrzyniak
2023/06/06 23:55
3
0

Efektem współpracy ma być wprowadzenie wirtualnych kreacji do przyszłych gier EA Sports.

Jak podaje serwis Video Games Chronicle, Electronic Arts – a konkretniej EA Sports – nawiązało współpracę z Nike w celu wprowadzenia tokenów NFT do gier sportowych od wspomnianego wydawcy. Zgodnie z tym, co zostało zamieszczone w komunikacie prasowym giganta odzieżowego, wirtualne kreacje z platformy Nike opartej na technologii Web3 – .Swoosh – zostaną zintegrowane z przyszłymi grami EA Sports.

EA Sports i Nike ogłosiły współpracę. Chcą wprowadzić NFT do gier sportowych

EA Sports i Nike ogłosiły współpracę. NFT w grach

Nowe partnerstwo Nike z EA Sports będzie miało na celu zbudowanie nowych, wciągających doświadczeń i odblokowanie zupełnie nowych poziomów personalizacji w ekosystemie EA Sports.
W przyszłych tytułach EA Sports, Nike oraz EA Sports planują udostępnić wybrane wirutalne kreacje .Swoosh, umożliwiając członkom i graczom nowe unikalne możliwości wyrażania siebie i kreatywnościi poprzez sport i styl.
Wczytywanie ramki mediów.

Choć w ogłoszeniu nie wspomniano konkretnie o tokenach NFT, tak warto zaznaczyć, że .Swoosh jakiś czas temu wypuściło swoją pierwszą kolekcję sneakersów NFT (tak, dobrze czytacie) i – według CoinDesk – ta przekroczyła aż 1 milion dolarów sprzedaży. Wspomniana platforma Nike została uruchomiona w listopadzie ubiegłego roku i aktualnie pozostaje w zamkniętej wersji beta. Ponadto w listopadzie 2021 roku dyrektor generalny Electronic Arts, Andrew Wilson, stwierdził, że NFT mogą być ważną częścią przyszłości branży gier, aczkolwiek kilka miesięcy później poinformował, że firma nie traktuje dodawania ich do swoich gier jako priorytet.

GramTV przedstawia:

Szczegóły dotyczące partnerstwa mają zostać udostępnione w nadchodzących miesiącach. Jak zauważa redakcja VGC, NFT mogą pojawić się w lipcu, kiedy to EA oficjalnie zaprezentuje następcę serii FIFA, czyli EA Sports FC.

Komentarze
3
dariuszp
Gramowicz
07/06/2023 10:34

Po pierwsze NFT to oszustwo.

Po drugie nie ma dużej platformy NFT która by sobie sensownie radziła.

Po trzecie - moda na NFT już przeminęła.

Także jak zwykle EA jest o kilka lat za późno i skończą jak Ubisoft który ubił swój NFT scam tak szybko jak go otworzyli.

Dla nie znających tematu. Jak kupujesz NFT to wszystko co kupujesz to... link do obrazka w internecie. Tyle że nie jest to prawnie uregulowane więc ja sobie mogę otworzyć ten link, kliknąć prawym przyciskiem myszy na obrazek i go sobie zapisać. Bo przeglądarki nie mają mechanizmów które przed tym bronią. Mało tego - same muszą pobrać obrazek żeby go Tobie wyświetlić. I nic nie gwarantuje że za kilka miesięcy albo następnego dnia ten link będzie dalej działał.

Dodatkowo musisz robić jakieś szemrane transakcje przez jakiś portal innej firmy na której musisz założyć i zweryfikować konto itp. Co sprawia że NFT są bardzo nieprzyjazne dla przeciętnego użytkownika.

Dlatego właśnie próba ich implementacji przez Ubisoft upadła niemal od razu i dlatego też próba EA też upadnie.

Silverburg
Gramowicz
07/06/2023 06:33

Czy ktoś im powie, że mamy 2023, a nie 2020? Sorry, ale ten pociąg odjechał.

JakiśNick
Gramowicz
07/06/2023 05:57

Gracze też niech ogłoszą współpracę - Narodowy Związek Graczy Niekupujących Lipnych Gier.

Ech, kogo ja chcę oszukać. Znudzone wieloryby i tak zmarnują na to pieniądze a potem biedne EA powie, że znowu musi podnieść ceny bo nie stać ich na produkcję "wysokiej jakości" gier AAA, a przecież prezes nie będzie jeździł Mercedesem jak jakiś biedak - musi mieć Ferrari.