Dziś rusza otwarta beta Diablo 4. Blizzard zapowiada długie kolejki i nie tylko

Mikołaj Ciesielski
2023/03/24 09:55
4
0

Deweloperzy zamierzają przetestować możliwości serwerów.

Zgodnie z zapowiedziami już dziś – 24 marca – o 17:00 czasu polskiego ruszy otwarta beta Diablo 4. Tydzień temu, w trakcie zamkniętych testów, gracze musieli stawić czoła długim kolejkom oraz różnego rodzaju błędom technicznym. Możemy być pewni, że w ten weekend chętnych na przetestowanie nowej odsłony Diablo będzie jeszcze więcej. Blizzard postanowił więc ostrzec graczy przed długimi kolejkami, a także przed problemami z serwerami.

Dziś rusza otwarta beta Diablo 4. Blizzard zapowiada długie kolejki i nie tylko

Blizzard spodziewa się ogromnego zainteresowania otwartą betą Diablo 4

Blizzard zamierza bowiem wykorzystać otwartą betę Diablo 4 do celowego przeciążania serwerów, by sprawdzić ich możliwości. Powyższe informacje za pośrednictwem oficjalnego forum studia przekazał Adam Fletcher, który jest odpowiedzialny za kontakt ze społecznością.

Kiedy w ten piątek ponownie otworzymy bramy dla absolutnie wszystkich, spodziewamy się bardzo dużej liczby osób. Będą długie kolejki, szczególnie w piątek, tuż po uruchomieniu testów oraz w okresach największego natężenia ruchu w poszczególnych regionach – informuje deweloper.

Miniony weekend pomógł nam przewidzieć przepustowość, jakiej spodziewamy się w ten weekend, i będziemy ją wykorzystywać, aby celowo obciążać nasze systemy w ramach przygotowań do premiery. Podsumowując, chociaż wiemy, że może to być frustrujące, potrzebujemy kolejek, aby odpowiednio przetestować nasze usługi – tłumaczy Fletcher.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Diablo IV zmierza na komputery osobiste, a także konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 6 czerwca. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z naszymi wrażeniami z przeprowadzonych w miniony weekend testów: Diablo IV – już graliśmy. Kolejka do piekła.

Komentarze
4
Pajonk78
Gramowicz
24/03/2023 11:51

Włączę, wbiję się w kolejkę, porobię co innego w między czasie, bo i tak nie odpuszczę sobie dzisiaj pogrania Nekro. :D

wolff01
Gramowicz
24/03/2023 10:12

Kurde, przeciążone serwery, palące się karty graficzne... łądna zachęta :/

A ja chciałem tylko odpalić żeby zobaczyć jak gra u mnie chodzi (kiedyś mieliśmy instytucje dema, ale to zamierzchłę czasy dla gier AAA), bo kompa nie mam najnowszego, ale teoretycznie wymagania spełniam.

Tsalimon
Gramowicz
24/03/2023 10:08
dariuszp napisał:

Szkoda tracić czas. Na 100% nie ogarnią serwerów i granie będzie wręcz niemożliwe.

Czyli rzekomo wprowadzone fixy , które zadziałały przy zamkniętej becie już nie działają ? Śmiech na sali 
Trwa Wczytywanie