Dying Light 2 dostało dużą aktualizację. System naprawy uzbrojenia i nie tylko

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/06 16:30
1
0

Produkcja polskiego studia Techland doczekała się kolejnej dużej aktualizacji z serii tzw. Community Updates.

Przedstawiciele polskiego studia Techland poinformowali o udostępnieniu kolejnej dużej aktualizacji do gry Dying Light 2: Stay Human. Jest to już trzeci patch z serii tzw. Community Updates, czyli aktualizacji, które skupiają się przede wszystkim na wprowadzniu zmian zasugerowanych przez społeczność.

Dying Light 2 dostało dużą aktualizację. System naprawy uzbrojenia i nie tylko

Dying Light 2: Stay Human – nowa aktualizacja

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu deweloperów, najnowsza łatka wprowadza ulepszenia i poprawki dotyczące takich aspektów jak uzbrojenie, ekwipunek, przeciwnicy i misje. Tym samym rozpoczęto proces implementacji wszystkich funkcji obiecanych wcześniej w ramach planu rozwoju gry”. Jeśli więc chodzi o najważniejsze atrakcje to:
 • Dodano do gry system naprawy uszkodzonego uzbrojenia. Tym sposobem nie musimy się już rozstawać z naszą ulubioną bronią i tym samym polegać na talizmanie Korka, aby bronie były niewidoczne – od teraz każdy lokalny rzemieślnik jest w stanie je później naprawić. W tym celu musimy jednak mieć przy sobie kilka materiałów potrzebnych do stworzenia danej broni oraz Walutę Starego Świata. Im bardziej zniszczona broń, tym wyższa cena jej naprawy.
 • Każdy wróg ma szansę na upuszczenie broni po śmierci.
 • Możemy teraz rozbierać modyfikacje na części i tym samym odzyskiwać zasoby oraz zwalniać miejsce na inne modyfikacje.
 • Wprowadzono nowy rodzaj rzadkości broni. Jak czytamy, egzotyczne łupy będą teraz oznaczone szkarłatnym kolorem. Nie wyróżniają się jedynie zwiększoną wytrzymałością i obrażeniami – posiadają też wyjątkowe cechy, takie jak zwiększone obrażenia w głowę, szansa na zadanie podwójnych obrażeń podczas silnego ataku lub na ogłuszenie przeciwników podczas ataku.”
 • Anomalie GRE można teraz rozgrywać ponownie.
 • Dodano nowe warianty przeciwników.
 • Nowe typy zombie:
  • Pierwszym z nich będzie opancerzony wiral! Napotykając go na swej drodze, uzbrój się w cierpliwość, gdyż jest to niezwykle wytrzymały przeciwnik. Kolejnymi nowymi przeciwnikami będą elektryczne warianty wirala i gryzonia. Te stwory z transformatorami w klatce piersiowej na pewno zrobią na was piorunujące wrażenie. Wirale będą losowo pojawiać się, gdy gracz zwróci uwagę wrogów, robiąc hałas lub wysadzając auto. Wyżej wymienione nowe warianty przeciwników są jedynie przedsmakiem tego, co niedługo trafi do gry!”
 • Dodano nowe ciosy wykańczające przeciwników.
 • Powróciło halloweenowe wydarzenie z unikalnymi wyzwaniami.

Przypomnijmy jeszcze, że Dying Light 2: Stay Human zadebiutowało 4 lutego ubiegłego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. W planach jest też wersja na Nintendo Switch. Więcej informacji znajdziecie w naszej encyklopedii.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
koNraDM4
Gramowicz
06/11/2023 19:22

Naprawa powinna być od samego początku, teraz czekać aż dodadzą ragdol przeciwników tak jak było w jedynce