Drobny wycinek Homeworld 3 zaprezentowany. Premiera coraz bliżej

LM
2021/04/20 10:40

Najnowsza odsłona serii RTS-ów Homeworld powinna ukazać się na rynku przed końcem 2022 roku. Zobaczcie materiał na silniku gry.

Dobre wieści dla miłośników marki Homeworld. Wygląda na to, że nawet jeśli przedstawiciele studia BlackBird Interactive nie chwalą się tym na co dzień, to zapowiedziane w 2019 roku Homeworld 3 powstaje w najlepsze. Po dłuższej przerwie w komunikacji otrzymaliśmy bardzo krótką prezentację przygotowaną na silniku gry, która zapewne ma jedynie sygnalizować, iż prace idą pełną parą. Rzućcie okiem na załączony poniżej materiał.

Drobny wycinek Homeworld 3 zaprezentowany. Premiera coraz bliżej

Przypomnijmy, że wedle wcześniejszych deklaracji Homeworld 3 zadebiutuje na rynku w ostatnim kwartale 2022 roku. Nawet jeśli przy okazji zapowiedzi termin ten wydawał się stosunkowo odległy, to nieuchronnie się zbliża i pozostaje nam mieć nadzieję, iż deweloperom uda się go dotrzymać.

GramTV przedstawia:

Homeworld 3 powstaje w BlackBird Interactive (Homeworld Remastered Collection, Homeworld: Deserts of Kharak) ze wsparciem finansowym społeczności. Co prawda uruchomiona przez Gearbox Software zbiórka na Fig.co opiewała jedynie na symbolicznego dolara, ale udało się dzięki niej zyskać przeszło 1,5 miliona dolarów.

Komentarze
1
Kash28
Gramowicz
20/04/2021 11:54

W najmniejszym stopniu to nie zrobiło WOW... Wręcz przeciwnie. Po HomeWorld3 spodziewałem się fenomenalnego odwzorowania zniszczeń, bogatych efektów cząsteczkowych i objętościowych z symulowaną fizyką. Fenomenalnych starć eskadr myśliwców które to właśnie były wyróżnikiem serii. To wyglądało jak gra na telefon. Wybuch co najmniej jakby tankowiec wybuchł.