Dragon’s Dogma 2 będzie przyjazne dla nowych graczy. Wszystko dzięki jednej sztuczce

Mikołaj Ciesielski
2024/01/16 12:00
0
0

Capcom zapewnia, że znajomość pierwszej części nie jest konieczna.

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję zobaczyć nowe fragmenty rozgrywki z Dragon’s Dogma 2 prezentujące unikalną klasę postaci. Od premiery wyczekiwanego przez wielu fanów Capcomu action-RPG dzielą nas nieco ponad dwa miesiące. Nic więc dziwnego, że ostatnio japońska firma regularnie dzieli się informacjami na temat wspomnianej produkcji. Reżyser gry postanowił także zapewnić, że gracze, którzy nie mieli okazji zagrać w pierwszą część, nie muszą nadrabiać zaległości przed premierą kontynuacji.

Dragon’s Dogma 2 będzie przyjazne dla nowych graczy. Wszystko dzięki jednej sztuczce

W Dragon’s Dogma 2 zastosowano narracyjną sztuczkę, dzięki której gra będzie przyjazna dla nowych graczy

Hideaki Itsuno w rozmowie z serwisem GamesRadar+ przyznał, że znajomość Dragon’s Dogma z 2012 roku będzie przydatna, ale w żadnym wypadku nie jest konieczna. Capcom postanowił bowiem zastosować dobrze znaną sztuczkę narracyjną. Dzięki niej gracze, którzy będą obcować z fantastycznym uniwersum po raz pierwszy, nie będą czuć się zagubieni.

GramTV przedstawia:

Reżyser poinformował bowiem, że użytkownicy wcielą się w bohatera, który stracił pamięć. W trakcie rozgrywki na jego drodze staną natomiast różne postacie, które będą „wyjaśniać różne rzeczy”, dzięki czemu nowi gracze będą poznawać tajemnice uniwersum wspólnie z protagonistą. Dzięki takiemu zabiegowi – jak podkreśla sam Itsuno – wszyscy zainteresowani będą mogli „bezpiecznie zanurzyć się” w Dragon’s Dogma 2.

Na koniec przypomnijmy, że Dragon’s Dogma 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Gra ma zadebiutować na wymienionych platformach 22 marca 2024 roku. Zainteresowanych zachęcamy również do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi nowej produkcji Capcomu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!