Doom grywalny już nawet w Notatniku. I to w 60 FPS-ach

Radosław Krajewski
2022/10/10 17:20
0
0

Tytuł już wkrótce będzie do sprawdzenia przez wszystkich użytkowników Windowsa.

Nie ma takiego urządzenia, ani programu, który nie poradziłby sobie z odpaleniem pierwszego Dooma z 1993 roku. W klasyczną strzelankę możemy zagrać nawet w kiosku do zamówień McDonalda, traktorze ze specjalną zmodowaną wersją gry, a nawet w samym Doomie. Tym razem jeden z fanów gry o pseudonimie Samperson pochwalił się, że produkcja grywalna jest nawet w Notatniku dostępnym w każdej wersji Windowsa.

Doom grywalny już nawet w Notatniku. I to w 60 FPS-ach

Doom odpalony w Notatniku – projekt fana trafi do graczy

Na poniższym nagraniu możecie sprawdzić, jak Doom wygląda w Notatniku. Trzeba przyznać, że nie jest to najbardziej przejrzysta wersja tej gry, ale trzeba oddać, że przynajmniej rozgrywka jest płynna i zapewnia aż 60 klatek na sekundę.

Samperson nie zamierza poprzestać na zaledwie krótkiej prezentacji i już ogłosił prace nad grywalną wersją, którą każdy chętny odpali w Notatniku na swoim komputerze. Podczas prac nad „tekstową” wersją Dooma twórca nie korzystał z modyfikacji kodu programu, więc odpalenie gry nie będzie dla użytkowników w żaden sposób niebezpieczne.

GramTV przedstawia:

Opublikowane wideo spodobało się nie tylko graczom, którzy w przeciągu niecałych 24 godzin zostawili już prawie 140 tysięcy polubieni, ale również Johnowi Romero. Ojciec Dooma był pod wrażeniem pracy Sampersona i skomentował jego film słowem: „niewiarygodne”.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!