DOOM Eternal dostało aktualizację. Wsparcie DLSS, ray tracing i nowości w grze

Wincenty Wawrzyniak
2021/07/01 15:00
0
0

Oprócz tego posiadacze konsol nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X/S mogą już cieszyć się darmową aktualizacją do pełnoprawnej wersji na wspomniane sprzęty.

Świetne wiadomości dla miłośników najnowszej odsłony kultowego cyklu DOOM, czyli oczywiście gry DOOM Eternal. Ta doczekała się (podajemy za serwisem PCGamesN) bowiem całkiem sporego patcha, który wprowadził wsparcie dla technologii DLSS 2.0 od NVIDII, obsługę ray tracingu, kolejny poziom ekspercki o nazwie Taras Nabad oraz nową lokację. Oprócz tego deweloperzy ze studia Bethesda Softworks udostępnili możliwość darmowej aktualizacji gry do pełnoprawnej wersji na konsole nowej generacji PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Poniżej znajdziecie wszystkie nowe materiały i najważniejsze informacje.

Aktualizacja z numerem 6. jest już dostępna na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, a także w usłudze streamingowej Google Stadia. Nieco dłużej natomiast poczekać muszą posiadacze konsoli Nintendo Switch – patch ma pojawić się na niej w późniejszym terminie, zaś informacje na ten temat otrzymamy wkrótce. Jeśli zaś chodzi o nowości i zmiany, z technicznych rzeczy otrzymaliśmy pełne wsparcie dla technologii NVIDIA DLSS 2.0 razem z obsługą ray tracingu. Na sprzęcie nowej generacji DOOM Eternal wykorzysta możliwość kontrolera DualSense oraz zaoferuje między innymi zabawę ze 120 klatkami na sekundę przy rozdzielczości 1080p lub tryb równowagi z 60 klatkami na sekundę w rozdzielczości 4K.

Co do pozostałych atrakcji, gracze mogą sprawdzić nowy poziom ekspercki o nazwie Taras Nabad. To zupełnie nowe, stworzone od zera wrażenia bojowe, które ma rzucić graczowi absolutnie nowe wyzwanie, niespotykane dotąd w podstawowej wersji kampanii fabularnej. Zupełnie nowe są również zagrożenia środowiskowe, przez co gracz musi przez cały czas mieć się na baczności oraz dynamicznie zmieniać swoje podejście do walki. Nie zabrakło także nagród, takich jak ikony, tabliczki na imię czy drobiazgi, które można zdobywać poprzez zaliczanie poziomu eksperckiego Taras Nabad na różnych poziomach trudności i w różnych trybach. Do wyboru mamy więc tryb klasyczny (rozpoczynamy go wyłącznie ze strzelbą bojową, zaś resztę uzbrojenia czy wszelkie modyfikacje musimy znaleźć podczas zabawy), poziom trudności dodatkowego życia (jeśli skończą nam się dodatkowe życia to po prostu umieramy) oraz poziom trudności ultrakoszmaru (ostateczny test umiejętności dla Slayerów z czarnym pasem).

GramTV przedstawia:

Kolejną dużą nowością jest nowa mapa w trybie Battlemode o nazwie Korozja. Jak czytamy w oficjalnej wiadomości od twórców, to zapomniana forteca zdewastowana przez piekielne bagno, gdzie weźmiemy udział w szalonych strzelaninach w zewnętrznych umocnieniach i zastawimy pułapki głęboko w wewnętrznych katakumbach. DOOM Eternal doczekało się również sporej ilości mniejszych oraz większych poprawek – pełną listę w języku polskim znajdziecie pod tym adresem. Przypomnijmy, że DOOM Eternal zadebiutowało 20 marca 2020 roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!