Doktor Strange w multiwersum obłędu z szybką premierą na Disney+? Znamy datę debiutu na platformie

Radosław Krajewski
2022/05/21 13:30
0
0

Na premierę nowego filmu Marvela na streamingu nie będziemy musieli długo czekać.

Na początku bieżącego miesiąca zadebiutowały kolejne przygody Doktora Strange’a. Film został ciepło przyjęty przez widzów, stając się największym tegorocznym hitem w kinach. Niedawno o filmie pisaliśmy w kontekście kontrowersji związanej z rzekomym plagiatem, gdzie twórcy mieli zapożyczyć element z pewnej niezależnej gry. Ta sprawa prawdopodobnie nigdy nie otrzyma swojego finału, ale właśnie rozstrzygnęła się kwestia premiery Doktora Strange’a w multiwersum obłędu na platformie Disney+.

Doktor Strange w multiwersum obłędu z szybką premierą na Disney+? Znamy datę debiutu na platformie

Poprzednie filmy Marvel Studios, czyli Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni, a także Eternals debiutowały w serwisie po około dwóch miesiącach. Inaczej może być w przypadku Doktora Strange’a 2, który według niemieckiego konta Disney+, miałby pojawić się już 22 czerwca, czyli po zaledwie 47 dniach od kinowej premiery. Przypomnijmy, że inne wytwórnie stosują od 30 do 45-dniowych okien kinowych, po czym ich produkcje pojawiają się na platformach streamingowych. Niewykluczone, że Disney chce dołączyć do tego trendu i ich filmy również będą debiutować na VOD po okresie 45 dni.

GramTV przedstawia:

Żaden inny oddział Disney+ jak dotąd nie potwierdził tych informacji. Nie możemy więc wykluczyć, że był to jedynie błąd niemieckiego oddziału i na premierę Doktora Strange’a w multiwersum obłędu będziemy musieli poczekać przynajmniej do pierwszej połowy lipca.

Za Doktor Strange w multiwersum obłędu odpowiada Sam Raimi, reżyser pierwszej filmowej trylogii o Spider-Manie. W obsadzie znaleźli się: Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Rachel McAdams, Elizabeth Olsen, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez oraz Bruce Campbell. Film zadebiutował w kinach 6 maja 2022 roku.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!