Do Diablo 4 nadciągają ogromne zmiany. Długa lista planowanych nowości na 4. sezon

Patrycja Pietrowska
2024/04/01 12:45
0
0

Blizzard przedstawia szczegóły nadchodzących zmian.

Jakiś czas temu przedstawiciele Blizzard Entertainment przekazali, że 4. sezon Diablo 4 opóźni się o miesiąc. Zapowiedziano wówczas również zmiany, które będą możliwe do sprawdzenia w ramach publicznych serwerów testowych. Teraz deweloperzy wracają ze szczegółowymi informacjami i długą listą planowanych nowości.

Do Diablo 4 nadciągają ogromne zmiany. Długa lista planowanych nowości na 4. sezon

4. sezon Diablo 4 przyniesie masę zmian i nowości, które niebawem przetestują gracze

Na oficjalnej stronie Blizzarda znajdziemy już szczegóły planowanych przez twórców zmian, które trafią do Diablo 4. Użytkownicy komputerów osobistych będą mogli sprawdzić funkcje nadciągające w 4. sezonie gry w ramach publicznych serwerów testowych (PTR) w dniach 2-9 kwietnia 2024. Jak zaznaczają deweloperzy, plany mogą ulec modyfikacjom po otrzymaniu opinii ze strony społeczności, jednak już teraz możemy spojrzeć na długą listę nowości udostępnioną przez Blizzard.

Jednym z ważniejszych punktów są z pewnością zmiany obejmujące przedmioty w Diablo 4. Zmniejszona ma być bowiem liczba afiksów (specjalnych statystyk i właściwości) do 3 na itemach legendarnych i do 2 na rzadkich. Ich wartości zostaną również dostosowane tak, aby były „bardziej wyraziste”, a pula najsilniejszych afiksów będzie mniejsza.

Jeśli chodzi o klejnoty, mają być one bardziej przydatne i uproszczone. Dodatkowo zmniejszy się częstotliwość wypadania przedmiotów, a legendarne itemy pojawią się na niższych poziomach. Ciekawą nowością będzie również system hartowania u Kowala, który umożliwi dodawanie afiksów do przedmiotów za pomocą specjalnych Podręczników Hartowania.

GramTV przedstawia:

Gracze otrzymają także nowy system rzemiosła w późniejszej fazie gry, który umożliwi ulepszanie przedmiotów przy wykorzystaniu materiałów zebranych w The Pit – nowych podziemiach. Mistrzowska Obróbka poprawi wartość posiadanych afiksów.

Ponadto wszystkie Legendarne Aspekty będą dostępne w Kodeksie. Gracz po rozłożeniu przedmiotu u Kowala odnajdzie wybraną umiejętność w Kodeksie w najwyższej wersji, którą zdobył. Modyfikacji doczekał się również Piekielny Przypływ, a twórcy zadbali także o aktualizację i zbalansowanie klas, co ma zapewnić prawdziwą różnorodność konfiguracji buildów. Pełna lista planowanych zmian jest dostępna w tym miejscu.

Zainteresowani sprawdzeniem nowości w ramach PTR mogą pobrać testową wersję łatki poprzez Battle.net na komputerach osobistych. Na koniec przypominamy, że Diablo 4 zadebiutowało na rynku 6 czerwca 2023 roku. Gra jest dostępna na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!