Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Do Baldur’s Gate 3 zmierza ogromna aktualizacja. Twórcy zapowiadają patch nr 8

Mikołaj Ciesielski
2022/07/02 11:00

Deweloperzy z Larian Studios ujawnili, ile miejsca na dysku twardym będzie potrzebować nadchodząca „łatka”.

Do Baldur’s Gate 3 zmierza ogromna aktualizacja. Twórcy zapowiadają patch nr 8

W kwietniu potwierdzono, że na premierę pełnej wersji gry Baldur’s Gate 3 przyjdzie nam poczekać do 2023 roku. Deweloperzy z Larian Studios nieustannie rozwijają więc swoją produkcję, a już niedługo tytuł doczeka się kolejnej aktualizacji. Twórcy zapowiedzieli bowiem patch nr 8, który zgodnie z przekazanymi informacjami będzie potrzebował 40 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Po instalacji nowej „łatki” całkowity rozmiar Baldur’s Gate 3 będzie natomiast wynosił około 104 GB.

Niestety deweloperzy z Larian Studios nie podzielili się szczegółami na temat zmian i poprawek, jakie przyniesie ze sobą nadchodząca aktualizacja. Rozmiar patcha sugeruje jednak, że gracze mogą liczyć na naprawdę sporo nowości. Twórcy podkreślają również, że podobnie jak w przypadku poprzednich „łatek”, tak i tym razem zapisy z poprzednich wersji gry nie będą kompatybilne po zainstalowaniu nowej aktualizacji.

Deweloperzy informują, że nadchodzący patch jest również okazją do małego „sprzątania”. Larian Studios zamierza usunąć możliwość pobierania starszych wersji Baldur’s Gate 3. Oznacza to, że gracze będą mieli do dyspozycji jedynie wersje z trzech ostatnich aktualizacji (nr 6, 7 oraz 8). Twórcy zachęcają jednak, by użytkownicy na bieżąco aktualizowali grę, by mieć dostęp do najnowszych poprawek i zawartości.

Na koniec przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało we wczesnym dostępie w październiku 2020 roku. Gracze mogą obecnie sprawdzić dziewięć klas postaci, a także rozegrać pierwszy akt kampanii. Początkowo twórcy zakładali, że tytuł będzie znajdował się w programie Early Access przez około rok i po tym czasie zadebiutuje na rynku w pełnej wersji. Prace nad grą nieco się jednak wydłużyły.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!