Dlaczego Hulk nie dostanie własnego filmu? Marvel ma ważny powód

Radosław Krajewski
2024/02/22 13:05
0
0

Hulk przez lata był w posiadaniu Universal Pictures, ale Marvel odzyskał już prawa do postaci. Dlaczego więc nie zdecydowali się na nowy film?

Hulk na dobre zakorzenił się jako drugoplanowa postać, która pojawia się gościnnie w różnych filmach poświęconym innym bohaterom. Był również ważnym członkiem Avengers, a ostatnio widzieliśmy go w serialu Mecenas She-Hulk. Nigdy nie zostało to oficjalnie ogłoszone, ale według wielu doniesień Marvel posiada już pełne prawa do postaci Zielonego Olbrzyma i innych postaci z jego świata. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby nakręcić kolejny film poświęcony Hulkowi. Odtwórca roli Bruce’a Bannera, Mark Ruffalo, w najnowszym wywiadzie przyznał, że studio nie ma takich planów z jednego konkretnego powodu.

Dlaczego Hulk nie dostanie własnego filmu? Marvel ma ważny powód

Hulk jeszcze długo nie otrzyma własnego filmu

Drugim filmem z MCU był Incredible Hulk, który zadebiutował w 2008 roku zaledwie półtora miesiąca po Iron Manie. Produkcja o budżecie 137,5 mln dolarów nie zdołała przyciągnąć widzów i na 15 lat stała się najmniej dochodowym filmem Marvela (ten niechlubny rekord należy obecnie do Marvels). Marvel nie chce więc ryzykować ogromnych pieniędzy, jakie musieliby włożyć w ten projekt, dlatego nowego filmu o Hulku jeszcze długo nie zobaczymy.

Chciałbym zrobić samodzielny film o Hulku, ale po prostu nie sądzę, żeby to kiedykolwiek miało nastąpić. Nakręcenie całego filmu jest bardzo kosztowne, dlatego tak oszczędnie używają Hulka. Żądam zbyt dużej gaży! – zażartował na koniec Mark Ruffalo.

Marvel przeznaczył na produkcję serialu Mecenas She-Hulk aż 225 mln dolarów. Produkcja nie spełniła oczekiwań i niedawno Tatiana Maslany przyznała, że to kwestie budżetowe stoją na przeszkodzie, aby drugi sezon powstał. Niewielu fanów MCU jednak tęskni za tą produkcją, a studio ma bliżej przyglądać się swoim kolejnym projektom, aby były bardziej dopracowane.

GramTV przedstawia:

W wywiadzie Ruffalo poruszył kwestię przesytu produkcjami Marvela. Jego zdaniem seriale to dobry sposób na rozbudowanie uniwersum, ale studio musi ograniczyć liczbę premier.

Ekspansja Marvela na streamingu jest naprawdę ekscytująca. Ale sukces w filmach Marvela polegał na tym, że ​​trzeba było czekać na nie trzy lata, a to tworzyło tajemnice. Te poprawki mogą przynieść naprawdę pozytywne efekty. Czy będzie tak jak było wcześniej? Tego nie wiem.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!