Diuna na pierwszym klipie. Zobacz scenę z początku filmu

Radosław Krajewski
2021/09/03 10:50
0
1

Warner Bros. udostępnił pierwszą scenę z nadchodzącego superwidowiska od Denisa Villeneuve’a.

Już dzisiaj odbędzie się światowa premiera Diuny na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Pierwsi szczęśliwcy będą mieli okazję zobaczyć długo wyczekiwaną ekranizację prozy Franka Herberta. Jeszcze przed wielkim wydarzeniem Warner Bros. podzielił się nowym materiałem pochodzącym z filmu. Po widowiskowym zwiastunie oraz krótkich zapowiedziach przedstawiających ród Harkonnenów, czyli głównych antagonistów filmu, przyszedł czas na pierwszy klip. W nim możemy zobaczyć, jak Paul Atryda grany przez Timothee Chalameta trenuje fechtunek wraz ze swoim mentorem Gurney’em Halleck’iem, w którego wciela się Josh Brolin. Klip zobaczycie poniżej.Diuna na pierwszym klipie. Zobacz scenę z początku filmuPrzypomnijmy, że Diuna opowiada o konflikcie dwóch potężnych rodów walczących o kontrolę nad najważniejszą we wszechświecie planetą – Arrakis. Znajdują się na niej złoża Przyprawy, cennego surowca, wytwarzanego przez ogromne pustynne czerwie. Pozyskuje się z niej substancje poszerzającą granice ludzkiej świadomości i odblokowuje korzystanie z wyjątkowych umiejętności umysłu. Wykorzystywana jest do przewidywania przyszłości i podróży międzygwiezdnych. Na tle konfliktu poznajemy historię Paula Atrydy, który jest kluczowym elementem programu eugenicznego, trwającego od setek pokoleń.

Reżyserem Diuny jest Denis Villeneuve, twórca Sicario, Nowego początku i Blade Runnera 2049. W obsadzie są: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Oscar Isaac, Josh Brolin, Javier Bardem i Stellan Skarsgard.

GramTV przedstawia:

W polskich kinach Diuna pojawi się tydzień później, niż wcześniej zakładano. Ostatnio polski oddział Warner Bros. poinformował, że film zadebiutuje na ekranach dopiero 22 października, czyli w dzień amerykańskiej premiery.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!