Disco Elysium: The Final Cut wkrótce na Nintendo Switch. Znamy datę premiery

Mikołaj Ciesielski
2021/09/24 09:15

Produkcja studia ZA/UM już niedługo postara się podbić serca posiadaczy hybrydowej konsoli japońskiej firmy.

Disco Elysium: The Final Cut wkrótce na Nintendo Switch. Znamy datę premiery

O tym, że Disco Elysium zmierza na Nintendo Switch, dowiedzieliśmy się już w kwietniu ubiegłego roku. Od tamtego czasu gra zdążyła już zadebiutować na PlayStation 4 i PlayStation 5, ale wciąż nie doczekała się wersji na hybrydowy sprzęt japońskiej firmy. Już niedługo sytuacja ta ulegnie jednak zmianie. Na pokazie Nintendo Direct, który odbył się dzisiejszej nocy, poinformowano, że Disco Elysium: The Final Cut zadebiutuje na Nintendo Switch dokładnie 12 października. Tytuł dostępny będzie na wspomnianej platformie w formie cyfrowej za pośrednictwem Nintendo eShop. Zainteresowani mogą już również złożyć zamówienie na edycję kolekcjonerską, która dostępna będzie na PlayStation 5 i Nintendo Switch. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym adresem.

Deweloperzy ze studia ZA/UM podkreślają, że wydanie na Nintendo Switch nie jest zwykłym portem. Twórcy zapowiadają, że posiadacze hybrydowej konsoli japońskiej firmy mogą liczyć m.in. na interfejs dostosowany do wspomnianego sprzętu, a także opcję skalowania czcionek. Zespół zadbał też o lepszą czytelność całej planszy. Tymczasem rzućcie okiem na zwiastun i dajcie znać, czy zamierzacie zagrać w Disco Elysium na Nintendo Switch.

Na koniec przypomnijmy, że Disco Elysium zadebiutowało na rynku w październiku 2019 roku na komputerach osobistych. Jak wspomnieliśmy wyżej, w marcu bieżącego roku do sprzedaży trafiła wersja The Final Cut, która pojawiła się także na PlayStation 4 i PlayStation 5. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia ZA/UM, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Disco Elysium – najlepszego erpega ostatnich lat. Zainteresowanych zachęcamy też do zapoznania się z tekstem Mateusza Mucharzewskiego – O polskiej kawalerii, która uratowała Disco Elysium.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!