Disco Elysium 2 będzie działać na Unreal Engine 5? Studio szuka deweloperów

Mikołaj Ciesielski
2022/03/31 10:45

Zespół ZA/UM opublikował nowe oferty pracy, które mogą zdradzać pierwsze szczegóły na temat kontynuacji Disco Elysium.

Disco Elysium 2 będzie działać na Unreal Engine 5? Studio szuka deweloperów

Już rok temu główna scenarzystka ze studia ZA/UM informowała, że kontynuacja Disco Elysium jest niemal pewna. Tymczasem wygląda na to, że sequel jednego z najlepszych RPG-ów ostatnich lat nie będzie korzystać z silnika Unity, na którym powstał pierwowzór. Estońskie studio opublikowało bowiem oferty pracy, z których dowiadujemy się, że zespół szuka deweloperów mogących pochwalić się znajomością silnika Unreal Engine.

W ogłoszeniu poświęconym stanowisku artysty technicznego, ZA/UM wspomina również o doświadczeniu w pracy z techniką cel-shading, z której korzystało Disco Elysium. Estończycy poszukują także artysty powierzchni twardych, którego zadaniem będzie projektowanie „wszelkiego rodzaju pojazdów i maszyn. Na wspomnianym stanowisku wymagana jest znajomość zarówno silnika Unreal Engine, jak i wymienionego wyżej Unity.

Na oficjalną zapowiedź Disco Elysium 2 z pewnością jeszcze trochę poczekamy. Wiele wskazuje jednak na to, że kontynuacja produkcji studia ZA/UM będzie korzystać z technologii firmy Epic Games. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na pierwsze oficjalne szczegóły dotyczące produkcji.

Na koniec przypomnijmy, że Disco Elysium zadebiutowało na rynku w październiku 2019 roku na komputerach osobistych. W zeszłym roku do sprzedaży trafiła wersja The Final Cut, która dostępna jest także na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji studia ZA/UM, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Recenzja Disco Elysium – najlepszego erpega ostatnich lat.

GramTV przedstawia:

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
31/03/2022 14:40

Będzie druga część ? To już coś.