Disco Elysium: The Final Cut niedługo z datą premiery. Kontynuacja prawie pewna

Wincenty Wawrzyniak
2021/03/17 15:30
0
1

Jeszcze w tym tygodniu mamy poznać datę premiery Disco Elysium: The Final Cut. Główna scenarzystka ze studia ZA/UM zdradziła również, że kontynuacja jest prawie pewna.

Przychodzimy z solidną porcją bardzo dobrych wieści dla miłośników jednej z najlepszych gier RPG, które pojawiły się na rynku w 2019 roku. Jak podaje serwis The Gamer, jeszcze w tym tygodniu mamy poznać datę premiery Disco Elysium: The Final Cut, czyli rozszerzonej edycji debiutanckiego dzieła studia ZA/UM. Informacje zostały potwierdzone przez redaktorów portalu Push Square, którzy odnaleźli wpis na forum Reset Era z fragmentem wiadomości od jednego z deweloperów (Mikk) na oficjalnym serwerze gry na Discordzie. Mikk zapewnił, że fani nie muszą martwić się o to, czy aby na pewno The Final Cut wyjdzie w marcu.Disco Elysium: The Final Cut niedługo z datą premiery. Kontynuacja prawie pewnaTo jednak nie koniec dobrych wieści. Wczoraj na łamach serwisu Gaming Bolt opublikowano wywiad z główną scenarzystką Disco Elysium, Helen Hindpere, która zdradziła, że kontynuacja jest już niemalże prawie pewna. Jak twierdzi Hindpere, w przyszłości czeka nas więcej Elysium; ZA/UM spędziło bowiem długie lata na projektowaniu świata gry i nie jest jeszcze gotowe, aby go opuścić. Poza tym Martinaise to tylko kawałek wielkiego Revachol, a Revachol jest tylko pojedynczą stolicą spośród wielu innych. Swoją wypowiedź na temat kontynuacji zakończyła enigmatycznym pytaniem: kto wie, dokąd zaprowadzi nas przyszłość?

Hindpere wspomniała również o nowych zadaniach, które otrzymamy w ramach The Final Cut. Mają być oddzielone od reszty gry, aczkolwiek wpłyną na główny wątek fabularny. Co więcej, rozmowy w misjach typu vision nie mają koncentrować się wyłącznie na polityce – gracze mogą spodziewać się głębokich dyskusji o miłości, nadziei, pieniądzach i ambicjach, a to wszystko zarówno z nowymi, jak i starymi postaciami. Nowe zadania mają pomóc odkryć nowe aspekty niektórych mieszkańców miasta oraz wewnętrzne motywacje protagonisty. Jak twierdzi scenarzysta, część tych zmian pozostanie z nami do samego końca.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Disco Elysium zadebiutowało 15 października ubiegłego roku na komputerach osobistych. Rozszerzone wydanie The Final Cut pojawi się równocześnie na pecetach oraz na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Ponadto w planach jest port na Nintendo Switch.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!