Diablo IV – mikropłatności pomogły niektórym graczom obejść błąd uniemożliwiający rozgrywkę

Wincenty Wawrzyniak
2023/06/02 18:30
0
0

Niektórzy gracze próbowali poradzić sobie z poważnym błędem poprzez skorzystanie z mikrotransakcji.

Wbrew oczekiwaniom Blizzarda, premiera gry Diablo IV nie przebiegła bezproblemowo. Informowaliśmy Was o poważnym błędzie, który uniemożliwiał wielu graczom rozgrywkę. Problem o numerze identyfikacyjnym 315306 prezentował bowiem komunikat: Nie znaleziono ważnej licencji Diablo IV, i pojawiał się najczęściej na konsolach PlayStation 5. Choć przedstawiciele studia poinformowali już, że wykonane zostały pewne czynności, które powinny złagodzić problem, tak niektórzy gracze jeszcze wcześniej zdołali sobie z błędem poradzić – tyle że w bardzo nietypowy sposób.

Diablo IV – mikropłatności pomogły niektórym graczom obejść błąd uniemożliwiający rozgrywkę

Mikropłatności pomagały obejść błąd w Diablo IV

Jak poinformował użytkownik o pseudonimie TravelAwardinBro na forum Reddit, licencję na grę w niektórych przypadkach uatentyczniają mikropłatności. Część graczy skomentowała wpis i przyznała, że w ich przypadku również ten zabiegł przebiegł pomyślnie. Inny użytkownik zasugerował z kolei, że do obejścia błędu wystarczyło jedynie pobrać z PlayStation Store jedną z wersji demnostracyjnych dowolnej produkcji, aby w ten sposób odnowić licencję naszego sprzętu – informacja została później potwierdzona przez kilka innych osób.

Blizzard wydał komunikat na temat mikropłatności umożliwiających niektórym graczom zabawę:

Zwracamy uwagę graczy na to, że zakup rzeczy w celu rozwiązania problemu NIE jest konieczny. Był to problem na poziomie licencji i wymagał pewnych poprawek, ale wydaje się, że jest już lepiej. Po prostu próbujcie dalej, a sytuacja powinna zostać naprawiona – bez konieczności wydawania dodatkowych środków.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że gra Diablo IV zadebiutuje na rynku 6 czerwca bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gra jest już dostępna dla posiadaczy wersji Deluxe oraz Ultimate. Po więcej informacji zapraszamy do naszej encyklopedii.

Jaką klasą postaci grasz w Diablo IV?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!