Diablo 4 ponownie w ogniu krytyki. Wszystkiemu winne nowe mikrotranskacje

Mikołaj Ciesielski
2024/02/13 11:25
8
0

„Za tę cenę można kupić Palworld”.

W zeszłym tygodniu twórcy Diablo 4 poinformowali, że nowe rozgrywki rankingowe pojawią się z opóźnieniem. Tymczasem Blizzard ponownie podpadł fanom serii Diablo, którzy nie kryją oburzenia dostępnymi w grze mikrotransakcjami. W wewnętrznym sklepie gry pojawiły się bowiem nowe przedmioty kosmetyczne, których cena – delikatnie mówiąc – nie jest zbyt przystępna.

Diablo 4 ponownie w ogniu krytyki. Wszystkiemu winne nowe mikrotranskacje

Blizzard wprowadził nowe mikrotranskacje do Diablo 4. Gracze nie kryją oburzenia

Blizzard postanowił wprowadzić do Diablo 4 nową ofertę zakupu dodatkowej zawartości w postaci kolorowych portali dla każdej z klas postaci. Cała sytuacja prawdopodobnie przeszłaby bez większego echa, gdyby nie cena wspomnianego zestawu. Studio wyceniło bowiem kolorowe portale na 29,99 dolarów, czyli około 120 złotych.

Gracze Diablo 4 wyrażają swoje niezadowolenie m.in. na forum Reddit. Użytkownicy podkreślają, że ustalona przez Blizzard nie jest adekwatna do oferowanej zawartości. Inni gracze zwracają natomiast uwagę, że za wspomnianą kwotę może kupić wiele innych – bardziej przydatnych – rzeczy. Część osób stwierdziło nawet, że za 30 dolarów można przecież kupić niezwykle popularne w ostatnich tygodniach Palworld.

GramTV przedstawia:

Blizzard w żaden sposób nie odniósł się do krytyki i negatywnych komentarzy ze strony społeczności. Oburzenie fanów jest jednak jak najbardziej zrozumiałe. Gracze są rozczarowani trzecim sezonem Diablo 4, a deweloperzy, zamiast skupić się na oferowaniu ciekawych aktywności i zawartości, wprowadzają do sklepu absurdalnie drogie przedmioty kosmetyczne.

Na koniec przypomnijmy, że Diablo 4 dostępne jest na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat wspomnianej produkcji, to zapraszamy Was do recenzji: Recenzja Diablo IV – w Sanktuarium dziś nie zaśnie nikt…

Komentarze
8
Caylahan
Gość
18/02/2024 18:13

W Path od Exile za skórki do portali trzeba zapłacić ok. 25 $, więc nie wiem o co ta gównoburza.

TomekDex
Gramowicz
14/02/2024 13:41

Rozbrajają mnie te artykuły jakby pisane przez AI w celu clickbait. Gram w diablo od pierwszej części, nawet w tą adriodowa wersję chwilę grałem. Właśnie skończyłem ten sezon w D4, gra jest dobra, ale ma inne problemy jak mikro transakcje na skórki xD Tam nawet za 1000 zł może być kolor oczów jak im to ktoś kupi 

Buldog
Gość
13/02/2024 23:01

A mi się podoba nie wiem co tak narzekacie dobrze się bawię
Trwa Wczytywanie