Diablo 2 Resurrected bez pełnego wsparcia dla monitorów ultrapanoramicznych

LM
2021/09/08 11:04
0
0

Posiadacze szerokich ekranów będą musieli zadowolić się kompromisem wypracowanym przez Blizzard. Diablo 2 Resurrected ukaże się jeszcze we wrześniu.

Diablo 2 Resurrected bez pełnego wsparcia dla monitorów ultrapanoramicznych

Jeśli należycie do grona szczęśliwych posiadaczy monitorów ultrapanoramicznych, to z pewnością zainteresuje Was fakt, iż pomimo wcześniejszych prób, Diablo 2 Resurrected nie obsłuży takiego formatu. W specjalnym komunikacie na forum gry Blizzard wyjaśnił, dlaczego wcześniejsze proporcje 21:9 podczas testów alfa, zostały zmienione na 19:9 dla testowanej niedawno wersji beta. Okazuje się, że Diablo 2 Resurrected zwyczajnie nie poradziło sobie z takim horyzontalnym rozszerzeniem. Tym samym gracze mogli doświadczać sytuacji, gdy zaatakowany przez nich wróg w praktyce nie otrzymywał żadnych ciosów, bo logika gry rozjeżdżała się z tym, co widzieliśmy na ekranie.

Satysfakcjonującym, zdaje się, rozwiązaniem okazały się proporcje 19:9, które nie tylko pozwalają utrzymać logikę gry w ryzach, ale też nie oferują graczom dwóch pionowych czarnych pasów po bokach. Dodatkowe piksele będą wypełnione specjalną winietą, a twórcy zamierzają w przyszłości pochylić się nad tym zagadnieniem i znaleźć jeszcze lepsze wyjście. Przy okazji ekipa przypomniała, że gra nie otrzyma rozgrywki wieloosobowej z TCP/IP. Blizzard doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak wielki jest to cios dla modderów zainteresowanych projektami wieloosobowymi, ale przypomina o bezpieczeństwie.

GramTV przedstawia:

Diablo 2 Resurrected zadebiutuje 23 września na PC i konsolach. Wymagania sprzętowe gry znajdziecie tutaj.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!