Denuvo znika z kolejnej gry. Bethesda usuwa zabezpieczenie z Ghostwire: Tokyo

Patrycja Pietrowska
2024/04/18 17:30
0
0

Kontrowersyjny system usunięty z pecetowej wersji Ghostwire: Tokyo.

Pod koniec marca bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że kontrowersyjny system DRM zniknął z The Callisto Protocol na Steamie. Tymczasem podobna sytuacja ma miejsce w przypadku gry studia Tango Gameworks wydanej przez Bethesdę. Denuvo zniknęło bowiem z Ghostwire: Tokyo.

Denuvo znika z kolejnej gry. Bethesda usuwa zabezpieczenie z Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo bez kontrowersyjnego systemu Denuvo

Jak zauważa serwis VGC, zgodnie z danymi portalu SteamDB Bethesda usunęła z pecetowej wersji Ghostwire: Tokyo system Denuvo. Pierwotnie zabezpieczenie trafiło do gry w ramach aktualizacji, ponad rok po premierze tytułu. Wtedy gracze otrzymali też nowe misje fabularne czy tryb rogue-lite.

GramTV przedstawia:

Tymczasem okazuje się, że Bethesda postanowiła pozbyć się kontrowersyjnego systemu z produkcji. Według serwisu SteamDB działanie zostało wykonane 17 kwietnia 2024 roku. Gracze często uważają, że zabezpieczenie ma niekorzystny wpływ na wydajność gier na PC, więc istnieje szansa na to, że w Ghostwire: Tokyo odnotuje się wyższą płynność rozgrywki.

Na zakończenie przypominamy, że Ghostwire: Tokyo zadebiutowało 25 marca 2022 roku. Gra jest dostępna na komputerach osobistych, a także konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!