Demon’s Souls Remake z wersją na PlayStation 4? Wydanie w bazie Sony

LM
2021/06/17 14:45
2
0

Chcecie remake Demon’s Souls na ósmej generacji czy i tak planowaliście wstrzymać się do zakupu PlayStation 5?

Demon’s Souls Remake z wersją na PlayStation 4? Wydanie w bazie Sony

Wygląda na to, że wydane w ubiegłym roku na konsolach PlayStation 5 Demon’s Souls studia Bluepoint Games może w najbliższym czasie pojawić się także na PS4. Wpis poświęcony wydaniu na konsole minionej generacji wskazało na Twitterze PlayStation Game Size, jednocześnie informując, iż ten powstał już po premierze gry na obecnej generacji. Co to oznacza? W najgorszym – dla posiadaczy PlayStation 4 – wypadku zupełnie nic, ale możliwe, że Bluepoint przygotowało wpis w ramach testów i w niedalekiej przyszłości wypuści wersję na stare konsole.

Już na tym etapie nietrudno zauważyć, że wydawcy nieco zachłysnęli się generacyjną ekskluzywnością i zaniepokojeni wynikami komercyjnymi przepraszają się ze starszymi konsolami czy rozszerzają listę dedykowanych platform. Widać to na przykładzie Godfall, które rezygnuje z wyłączności na PlayStation 5 i niebawem zadebiutuje na PS4. Oczywiście nawet jeśli Demon’s Souls doczeka się wydania na ósmej generacji, to o spektakularnej oprawie wideo możemy tylko pomarzyć.

Sony Interactive Entertainment nie odniosło się jeszcze do przywołanych tu rewelacji. Pozostaje pytanie – chcecie remake Demon’s Souls na PS4, czy i tak zamierzacie wstrzymać się do zakupu PlayStation 5?

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Headbangerr
Gramowicz
17/06/2021 21:07

Ta generacja konsol jest beznadziejna:/

Karfein
Gramowicz
17/06/2021 18:44

Mnie akurat souls-like nie interesuje w ogóle (za dużo frustracji, a za mało radochy bym miał z gry).

Ale co do tego, że gry tracą ekskluzywność next-genową, to ja od dawna powtarzam, że te gry spokojnie by ruszyły na PS4, tylko wystarczyłoby im pogorszyć tekstury, efekty etc.

W mojej opinii jedyny prawdziwy next-genowy tytuł to Rift Apart, bo faktycznie wykorzystuje wreszcie to całe superszybkie SSD i nikomu by się nie chciało oglądać tyle długich loadingów na starej platformie. Nawet The Medium na upartego, jakby porządnie dostało po grafice, to by poszło na starych platformach.