Dead Island Riptide znów przyciąga użytkowników Steama. Zauważalny wzrost liczby graczy

Patrycja Pietrowska
2024/04/16 15:30
0
0

Wzrosło zainteresowanie wokół polskiej produkcji.

W połowie lutego Techland rozdawał za darmo Dead Island Riptide. Z tej okazji do produkcji wróciło sporo graczy, osiągając wynik na poziomie 20 tysięcy jednocześnie bawiących się osób (via SteamDB). Z czasem zainteresowanie wokół tytułu nieco spadało, aby w ostatnich dniach ponownie przyciągnąć przed monitory graczy.

Dead Island Riptide znów przyciąga użytkowników Steama. Zauważalny wzrost liczby graczy

Dead Island: Riptide z zauważalnym wzrostem liczby graczy

Jak zauważa serwis PCGamesN, w ostatnich dniach znacząco wzrosła liczba pecetowych graczy Dead Island Riptide. Według statystyk serwisu SteamDB w ciągu ostatnich 24 godzin równocześnie grało nawet 2300 osób, co przy wcześniejszych wynikach (oscylujących w okolicach 300-500 graczy) stanowi dość zauważalną różnicę. Skok popularności może być natomiast związany z nadchodzącą premierą Dead Island 2 na platformie Steam.

GramTV przedstawia:

Jeśli zaś chodzi o Dead Island: Riptide, produkcja w edycji Definitive została oceniona na platformie Steam ponad 5 tysięcy razy – 76% z wystawionych opinii jest pozytywnych. Gracze trafiają na tropikalną wyspę Banoi, gdzie muszą przetrwać apokalipsę zombie. Zainteresowani mogą eksplorować otwarty świat, a także zagrać w trybie współpracy ze znajomymi.

Na koniec przypomnijmy, że Dead Island Riptide zadebiutowało 31 maja 2016 roku. Za tytuł odpowiedzialne jest rodzime studio Techland.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!