Czy rozgrywka w Jagged Alliance 3 na konsolach będzie wygodna?

Jakub Smolak
2023/11/03 08:15
1
0

Twórcy z Haemimont Games prezentują, jak wygląda sterowanie przy użyciu kontrolerów.

Premiera konsolowej wersji Jagged Alliance 3 zbliża się wielkimi krokami. Ze względu na specyfikę gatunku gracze mogą zastanawiać się, czy granie w tę taktyczną turówkę na konsolach będzie wygodne. Twórcy na specjalnych wideo pokazują, jak zaprojektowane zostało sterowanie dla konsol PlayStation i Xbox.

Czy rozgrywka w Jagged Alliance 3 na konsolach będzie wygodna?

Jagged Alliance 3 – sterowanie na kontrolerach PlayStation i Xbox objaśnione na wideo

Wideo mają formę poradników i krok po kroku pokazują, w jaki sposób będzie się grało w Jagged Alliance 3 przy użyciu kontrolera. Deweloperzy zapewniają tym samym, że sterowanie ma być intuicyjne i równie wygodne, co przy użyciu myszki i klawiatury. Przypomnijmy, że produkcja autorstwa Haemimont Games spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, więc jeśli lubicie wymagające strategie, naprawdę warto zainteresować się tym tytułem.

Grand Chien, kraj obfitujący w surowce naturalne, lecz dręczony wewnętrznymi podziałami, pogrąża się w chaosie. Prezydent znika, a kontrolę nad pozamiejskimi terenami przejmuje organizacja paramilitarna znana jako „Legion”. Rodzina prezydenta przeznacza cały swój majątek i wykorzystuje porozumienie z potężną korporacją Adonis, aby zlecić grupie wykwalifikowanych najemników odnalezienie zaginionego i przywrócenie ładu w kraju – czytamy w opisie gry na Steam.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że Jagged Alliance 3 miało swoją pecetową premierę 14 lipca, a już 16 listopada produkcja zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X. Jeśli natomiast jesteście ciekawi naszej opinii na temat tego tytułu, zachęcamy do lektury przygotowanego przez nas tekstu: Recenzja Jagged Alliance 3 – z szacunkiem dla tradycji.

Komentarze
1
dariuszp
Gramowicz
03/11/2023 10:15

Nie powinno być problemu. JA3 ma potyczki na małą skalę więc wszystko powinno być OK.

Jak ktoś nie grał to szczerze sugeruje mieć w zespole minimum jednego snajpera. Najlepiej stworzyć własną postać z odpowiednimi statystykami bo przy okazji będziecie mieli jedną osobę w zespole której nie będzie trzeba płacić pensji :-)

Snajper ma to do siebie że dobrze ustawiony może czyścić okolicę strzałami w głowę samemu nie wystawiając się na niebezpieczeństwo.