Czy Nintendo Switch 2 będzie rewolucją? Analitycy nie mają wątpliwości

Krzysztof Żołyński
2024/01/04 14:30
0
0

Można powiedzieć, że wstępne zapowiedzi analityków pokrywają się z pojawiającymi się co jakiś czas wyciekami. Dotyczy to zarówno możliwości konsoli oraz daty premiery.

Samo Nintendo nabrało wody w usta i nie ujawnia żadnych informacji na temat swojej nowej konsoli i poza kilkoma stwierdzeniami o łatwej przesiadce nie mamy nic. W pewnym momencie firma zaczęła nawet zaprzeczać istnieniu następcy Switcha i planowanej na ten rok premierze. Nic więc dziwnego, że pojawiają się liczne spekulacje i analizy.

Czy Nintendo Switch 2 będzie rewolucją? Analitycy nie mają wątpliwości

Nintendo znane jest z zamiłowania do zaskakiwania fanów i konkurencji, czego przykładem były kontrolery ruchu w Wii i dwuekranowy DS. Z drugiej strony konsole z logiem N od lat pozostają poza wyścigiem na moc i konkurencji zawsze mają do zaoferowania potężniejsze maszyny. Jak będzie tym razem?

Nowe Nintendo Switch zaskoczy graczy i konkurentów?

Według analityka branżowego, dr Serkana Toto z Kantan Games, następna konsola Nintendo będzie następcą obecnej z nieznacznymi zmianami, których nie można raczej nazwać rewolucją. Jego zdaniem następca Switcha zostanie wprowadzony na rynek w cenie 400 dolarów, czyli o 100 dolarów droższej niż sam Switch i 50 dolarów droższej niż Switch OLED.

GramTV przedstawia:

To nie pozostawia również złudzeń co do cen gier. Produkcje oferowane na nowego Switcha z pewnością podążą drogą utorowaną przez The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która była pierwszą grą Nintendo sprzedawaną za 70 dolarów.

Podsumowując – oczekujmy raczej nieco podrasowanego modelu Switcha, który Nintendo wprowadzi jeszcze w tym roku. Konsola będzie droższa, podobnie jak wszystkie wychodzące na nią gry. Oczywiście wszystko będzie do sprawdzenia, kiedy pojawią się pierwsze oficjalne informacje.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!