Cyberpunk 2077 – użytkownicy Google Stadia proszą CDPR o pomoc z zapisami

Maria Wawrzyniak
2022/10/01 12:00

Wieść o zaplanowanym uśmierceniu platformy Google Stadia sprawiła, że wielu graczy zaczęło martwić się o swoje zapisy postępów, między innymi w grze Cyberpunk 2077.

Przedwczoraj informowaliśmy Was, że 18 stycznia przyszłego roku usługa Google Stadia zostanie oficjalnie zamknięta. Chociaż było to coś, czego mimo wszystko większość graczy się spodziewała, tak część, która korzystała z platformy streamingowej, ma teraz niemałe problemy związane między innymi z zapisami postępów w grach. Jak podaje serwis Eurogamer, chodzi tutaj np. o społeczność gry Cyberpunk 2077 od polskiego studia CD Projekt RED, której członkowie spędzili w produkcji w wersji na Stadię wiele godzin.

Cyberpunk 2077 – użytkownicy Google Stadia proszą CDPR o pomoc z zapisami

Gracze proszą CD Projekt RED o pomoc z zapisami

Na forum Reddit pojawił się wątek, w którym użytkownicy proszą polskie studio o udostępnienie możliwości zapisu stanu gry w chmurze. Wrześniowa aktualizacja z numerem 1.6 pod tytułem Edgerunners dodała funkcję, dzięki której zapisy są przesyłane automatycznie do chmury i tym sposobem możemy kontynuować zabawę na różnych platformach. Problem w tym, iż to rozwiązanie udostępniono wyłącznie dla wersji gry na komputery osobiste oraz konsole – nie uwzględniono Google Stadii.

Czy mogę prosić CD Projekt RED o udostępnienie zapisu w chmurze również dla Stadii? Bardziej zależy mi na moim pliku zapisu aniżeli na zwrocie pieniędzy za grę.

GramTV przedstawia:

Niektórzy donoszą, iż da się te restrykcje obejść przy wykorzystaniu usługi Google Takeout, która umożliwia pobranie pliku zapisu i późniejsze zaimportowanie go w wersji na platformę Steam lub GOG. Sporo osób twierdzi jednak, że nie jest w stanie skorzystać z tego rozwiązania, więc nie możemy mieć pewności, że metoda zadziała akurat w naszym przypadku. Redakcja portalu Eurogamer poprosiła studio CD Projekt RED o komentarz w tej sprawie. Pozostaje więc czekać na oficjalne stanowisko deweloperów.

Przypomnijmy jeszcze na koniec, że Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także (w tym roku) na PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Komentarze
2
Crad999
Gramowicz
01/10/2022 21:31
Silverburg napisał:

Ciekawe, czy jest to faktycznie kwestia udostępnienia zapisów w chmurze, czy Google Stadia ma inną strukturę plików. Jeśli da się do "przepisać" na inną platformę, to powinni graczom pomoć.

To raczej pytanie do Google powinno być skierowane czy taka usługa w ogóle by powstała. Wątpię żeby CDPR miało tu cokolwiek do powiedzenia. Natomiast sama Stadia to po prostu klastry z przygotowanymi systemami stojącymi na Linuxie, więc mają normalne systemy plików, a nie jakieś chmurowe bloby.

Silverburg
Gramowicz
01/10/2022 12:26

Ciekawe, czy jest to faktycznie kwestia udostępnienia zapisów w chmurze, czy Google Stadia ma inną strukturę plików. Jeśli da się do "przepisać" na inną platformę, to powinni graczom pomoć.