Pozew zbiorowy inwestorów w sprawie stanu Cyberpunka 2077 to już historia

Wincenty Wawrzyniak
2023/11/28 22:15
0
0

W sprawie złożonego przez amerykańskie firmy pozwu zbiorowego wobec CD Projektu w sprawie stanu technicznego Cyberpunka 2077 ostatecznie zawarto ugodę.

Pod koniec grudnia 2020 roku informowaliśmy Was o tym, że amerykańska kancelaria Rosen Law Firm postanowiła złożyć pozew na firmę CD Projekt w związku z ówczesnymi (a więc premierowymi) problemami gry Cyberpunk 2077. Pozew został złożony w imieniu inwestorów, zaś głównym zarzutem było to, iż polskie studio „składało fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia oraz nie ujawniło tego, że Cyberpunk 2077 był w zasadzie niegrywalny na konsolach Xbox oraz PlayStation obecnej [w tamtym czasie – przyp. red.] generacji ze względu na ogromną liczbę błędów”.

Pozew zbiorowy inwestorów w sprawie stanu Cyberpunka 2077 to już historia

Ugoda w sprawie pozwu zbiorowego wobec CD Projektu

Jak jednak podaje między innymi serwis IGN, teraz, po trzech latach od złożenia pozwu, ostatecznie zawarto finalną ugodę, która dotyczy tejże sprawy sądowej. Informacja znalazła się w opublikowanym przez CD Projekt raporcie dla inwestorów:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu 28 listopada 2023 r. otrzymał od kancelarii reprezentującej Spółkę w sprawie pozwu zbiorowego w USA informację o wydaniu przez Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii postanowienia o finalnym zatwierdzeniu ugody tj. Order re: motion for final approval of class action settlement („Postanowienie o Finalnym Zatwierdzeniu Ugody”).

Postanowienie o Finalnym Zatwierdzeniu Ugody (i) zatwierdza ostatecznie warunki ugody dotyczące pozwu zbiorowego w USA (o których Spółka szczegółowo informowała w raporcie bieżącym nr 45/2021 z dnia 16 grudnia 2021 roku oraz raporcie bieżącym nr 5/2022 z 28 stycznia 2022 roku); (ii) kończy postępowanie w sprawie pozwu zbiorowego w USA wniesionego przeciwko Spółce oraz pozwanym.

GramTV przedstawia:

Warto jednak wspomnieć, że polska korporacja razem z ubezpieczycielem miała zapłacić 1,85 miliona dolarów spółkom, które wystosowały pozew zbiorowy. Teraz natomiast zatwierdzono ugodę, co zakończyło prawie trzyletni spór.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a także (w ubiegłym roku) na PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Cyberpunk 2077: Widmo wolności zostało udostępnione 26 września na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!