Crusader Kings 3: Legacy of Persia z datą premiery. Zobaczcie zwiastun dodatku

Mikołaj Ciesielski
2023/10/12 12:15
0
0

Firma Paradox Interactive ujawniła, kiedy Crusader Kings 3 doczeka się kolejnego dodatku.

W zeszłym miesiącu Crusader Kings 3 obchodziło swoje trzecie urodziny. Paradox Interactive nie zamierza jednak zwalniać tempa i szykuje kolejne atrakcje dla fanów wspomnianej produkcji. Już niedługo – jak się okazuje – gra doczeka się nowego dodatku. Szwedzka firma ujawniła bowiem dokładną datę premiery Crusader Kings 3: Legacy of Persia.

Crusader Kings 3: Legacy of Persia z datą premiery. Zobaczcie zwiastun dodatku

Premiera Crusader Kings 3: Legacy of Persia już w listopadzie

Zgodnie z przekazanymi informacjami Crusader Kings 3: Legacy of Persia zadebiutuje na rynku 5 listopada 2023 roku. Nadchodzące rozszerzenie będzie częścią 2. rozdziału popremierowego wsparcia dla wspomnianej produkcji. Niestety firma Paradox Interactive nie ujawniła ceny nowego DLC.

Firma informuje, że Crusader Kings 3: Legacy of Persia inspirowane jest historycznym upadkiem Kalifatu Abbasydów, do którego doszło w IX wieku. Nadchodzący dodatek wprowadzi do gry tzw. irańskie intermezzo, czyli rywalizację o władzę w regionie. Fundamentem rozgrywki będzie system zmagań znany z pakietu tematycznego Fate of Iberia. Nowe DLC wprowadzi jednak „więcej istotnych motywów kulturowych i zmian dotyczących krain w regionie”.

W Crusader Kings 3: Legacy of Persia pojawią się m.in. nowe decyzje, interakcje oraz budynki dla władców w regionie Persji. Paradox Interactive zapewnia, że w DLC nie zabraknie również specjalnej zawartości, która ma podkreślać „istotę przywództwa klanowego i ochrony obszarów granicznych”.

GramTV przedstawia:

Dzięki Crusader Kings 3: Legacy of Persia do gry wprowadzeni zostaną także nadworni uczeni, unikatowi żołnierze, a także potężne budynki, które pozwolą graczom „wzbogacić się na jałowych ziemiach”. Nie zabraknie też zmian w interfejsie oraz nowych ubiorów dla perskich postaci i budynków. DLC wzbogaci również ścieżką dźwiękową o 8 nowych utworów muzycznych, a część z nich ma nawiązywać do konkretnych wydarzeń.

Na koniec przypomnijmy, że Crusader Kings 3 zadebiutowało na rynku we wrześniu 2020 roku. Produkcja dostępna jest obecnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S, a także w usłudze Xbox Game Pass. Zainteresowanych zachęcamy również do lektury: Recenzja Crusader Kings 3 – królowie roleplayu.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!