Co z nową wersją Legionu Samobójców od Ayera? Fani niepocieszeni decyzją Warnera

Radosław Krajewski
2021/03/23 14:50
0
0

Po sukcesie najnowszego filmu Zacka Snydera fani uniwersum DC mieli nadzieję, na wydanie The Ayer Cut, ale Warner Bros. ma inne plany.

Co z nową wersją Legionu Samobójców od Ayera? Fani niepocieszeni decyzją WarneraNajgłośniejszym tematem ostatnich kilku dni jest premiera Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera. Film spodobał się zarówno recenzentom, jak i widzom, zbierając dużo lepsze oceny niż wersja kinowa Jossa Whedona. Do sukcesu produkcji przyczynił się również Warner Bros., który nie pozwala zapomnieć o swoim najnowszym filmie, promując go licznymi wywiadami twórców, a ostatnio nawet dyrektor generalnej WarnerMedia Studios Ann Sarnoff. W rozmowie z redakcją Variety wypowiedziała się o kwestiach kontynuowania Ligi Sprawiedliwości, jak również możliwości wypuszczenia osławionego w ostatnim czasie The Ayer Cut.

Po tym, jak Warner oficjalnie ogłosił, że Snyder Cut, czyli reżyserska wersja Ligi Sprawiedliwości, za którą stoi Zack Snyder, dojdzie do skutku, o swój film zaczął walczyć David Ayer. Reżyser Legionu Samobójców z 2016 roku przekonywał, że studio zupełnie zmieniło jego film i chciałby pokazać fanom DC Comics jego prawdziwą wizję na drużynę ekscentrycznych złoczyńców. Rozpoczął w mediach społecznościowych akcję #ReleaseTheAyerCut, dzieląc się nieujawnionymi wcześniej materiałami z filmu. Wiele osób dołączyło do akcji, prosząc studio o szansę dla Davida Ayera. Wszelkie wątpliwości rozwiała Ann Sarnoff, która wyznała, że nie ma szans, aby powstała kolejna wersja Legionu Samobójców.

Nie będziemy rozwijać wersji Davida Ayera.

Co ciekawe, Legion Samobójców otrzymał wersję reżyserską na nośnikach fizycznych i VOD zawierającą dodatkowe 13 minut, które nie znalazły się w wersji kinowej. Widocznie Warner Bros. nie uważa, aby w The Ayer Cut był podobny potencjał co w wersji reżyserskiej Ligi Sprawiedliwości. Dodatkowym czynnikiem może być zbliżającą się premiera The Suicide Squad od Jamesa Gunna. Widzowie mogliby nie odróżnić obu filmów, co osłabiłoby ewentualny sukces filmu reżysera Strażników Galaktyki.

Swoje niezadowolenie tym faktem wyrazili fani, którzy wspierają nową wersję Legionu Samobójców od Ayera. Wskazują, że ta wersja reżyserska istnieje i nie potrzeba wykładania na nią sporych pieniędzy. Inni przekonują, że Joker grany przez Jareda Leto był świetny, tak samo jak pierwszy zwiastun produkcji.

Do sprawy odniósł się sam zainteresowany, który na słowa Sarnoff odpowiedział pytaniem „Dlaczego?”. Wygląda więc na to, że The Ayer Cut nigdy nie powstanie, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Posty fanów wspierające reżysera znajdziecie poniżej.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Ann Sarnoff odniosła się także do kontynuowania przez Zacka Snydera przygody w uniwersum DC. Wraz z premierą nowej Ligi Sprawiedliwości, fani reżysera na Twitterze rozpoczęli z kolei akcję #RestoreTheSnyderVerse. Ma ona na celu zachęcić studio do pozwolenia Snyderowi dokończenia historii rozpoczętej w pierwszej części filmu. Reżyser w ostatnich dniach jest niezwykle aktywny, udzielając wielu wywiadów i zdradzając pomysły na kolejne części. Jednym z nich miło być wprowadzenie zupełnie nowego Batmana, a Superman i Lois Lane mieli mieć syna, co zostało zasugerowane już w pierwszej części. Choć Sarnoff nie udzieliła tak zdecydowanej odpowiedzi, jak w przypadku The Ayer Cut, to jej słowa nie napawają optymizmem fanów reżyser.

Doceniam to, że fani kochają pracę Zacka i jesteśmy bardzo wdzięczni za jego wkład w rozwój DC. Cieszymy się, że mógł ożywić swoją wizję w Lidze Sprawiedliwości, ponieważ nie było tego w planach jeszcze rok temu. W ten sposób kończy się jego trylogia. Cieszymy się, że to zrobiliśmy, ale teraz jesteśmy podekscytowani planami, które mamy dla wszystkich naszych wielowymiarowych postaci, które są obecnie rozwijane.

Jakie są więc plany Warnera na rozwój DC? Sarnoff udzieliła obszernej odpowiedzi, w której zdradziła, że studio chce postawić na połączeniu przygód superbohaterów z różnych mediów w jedno uniwersum. Dlatego też skupiają się na tym, aby rozwijać filmy, seriale oraz gry wideo. Zależy im na stworzeniu większego, ale bardziej połączonego i spójniejszego uniwersum, aby za każdym razem zaskakiwać i zachwycać fanów połączeniem historii w jedną całość. Ważnym elementem przyszłości świata DC ma być różnorodność i swoboda twórców w tworzeniu własnych interpretacji superbohaterów.

Przypomnijmy, że obsadzie Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera znaleźli się: Ben Affleck jako Batman, Henry Cavill jako Superman, Gal Gadot jako Wonder Woman, Ezra Mille jako Flash, Jason Momoa jako Aquaman, Ray Fisher jako Cyborg, Amy Adams jako Lois Lane, Jeremy Irons jako Alfred Pennyworth, Diane Lane jako Martha Kent, Connie Nielsen jako Królowa Hippolita, J.K. Simmons jako Komisarz Gordon, Ciarán Hinds jako Steppenwolf, Amber Heard jako Mera i Joe Morton jako Silas Stone.

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera dostępna jest na HBO GO.

Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.
Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!