Co się dzieje z czwartą częścią Fantastycznych zwierząt? Reżyser wspomina o przyszłości serii

Radosław Krajewski
2023/10/27 14:00
1
0

Jest szansa na powrót spin-offu ze świata Harry’ego Pottera?

Czy Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a będą ostatnią częścią tej serii? Wielu fanów od ponad roku zadaje sobie to pytanie, a Warner Bros. wciąż nie daje żadnej odpowiedzi. Pierwotnie planowanych było pięć części, ale po finansowej porażce trzeciej odsłony, a także zakulisowych problemach, prawdopodobnie zdecydowano się zrezygnować z kolejnych dwóch filmów. Prezes Warner Bros. Discovery, David Zaslav, niejednokrotnie podkreślał, jak ważną dla nich marką jest Harry Potter, którą chcą wykorzystywać częściej w kolejnych latach. Teraz do sprawy odniósł się David Yates, reżyser czterech części przygód o Potterze i twórca trylogii Fantastycznych Zwierząt.

Co się dzieje z czwartą częścią Fantastycznych zwierząt? Reżyser wspomina o przyszłości serii

Fantastyczne zwierzęta – powstanie czwarta część?

Yates przyznał, że prace nad serią zostały „wstrzymane”. Powiedział, że zadowolony jest z trzeciego filmu, chociaż kręcili go w czasie pandemii, więc prace na planie nie należały do najłatwiejszych. Z powodu tych wszystkich trudności w tej chwili nikt nie myśli o powrocie do serii. Reżyser wyznał, że po premierze trzeciej części chcieli po prostu od serii odpocząć.

GramTV przedstawia:

Wygląda więc na to, że Warner Bros. chce się teraz skupić na serialowym reboocie Harry’ego Pottera. David Yates niedawno przyznał, że nie będzie pracował przy tej produkcji, więc jego dalsza rola w rozwoju franczyzy nie jest na razie znana. Nie zapowiada się również, aby wytwórnia, reżyser i J.K. Rowling byli zainteresowali powstaniem czwartej części Fantastycznych Zwierząt.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
27/10/2023 15:36

No bardzo jestem ciekaw ile "fanów" czeka na ten film. Seria raczej nie oakzała się sukcesem...