Reżyser Harry’ego Pottera o serialowym restarcie. „Zostawiłem to za sobą”

Radosław Krajewski
2023/10/24 16:00
1
0

Czy jest szansa, że najważniejszy reżyser serii o Harrym Potterze powróci, aby pracować nad serialową wersją?

Kilka miesięcy temu Warner Bros. zapowiedział serialowy reboot przygód o Harrym Potterze. Książki J.K. Rowling zostaną ponownie zekranizowane, tym razem w epizodycznej formie dla platformy Max. Fani filmowej serii zastanawiają się, czy jest szansa, aby ktoś z obsady lub twórców filmu wziął udział w serialu. Jedną z takich osób jest David Yates, który nakręcił aż cztery części Harry’ego Pottera i trzy odsłony Fantastycznych zwierząt. Wydawałoby się, że reżyser może powrócić do serii i być jednym z twórców serialu. Jednak Yates nie jest zainteresowany ponownym wkroczeniem do magicznego świata.

Reżyser Harry’ego Pottera o serialowym restarcie. „Zostawiłem to za sobą”

David Yates nie chce wracać do Harry’ego Pottera

W najnowszym wywiadzie reżyser ogłosił, że spędził już wystarczająco dużo czasu w Hogwarcie i nie chce wracać do tej serii. David Yates twierdzi, że zostawił już franczyzę za sobą i chce pracować nad własnymi projektami.

Wiesz co? Szczerze mówiąc, w żaden możliwy sposób nie mogłem się w to [serial] zaangażować. Spędziłam dużo czasu w tej szkole, na tych korytarzach i w tych klasach, i było to wspaniałe doświadczenie, które zawsze będę cenić. Ale czuję, że zostawiłem to już za sobą. Bycie na tylnym siedzeniu furgonetki z producentem Lawrence’em Greyem w Atlancie i wspólne tworzenie kolejnego filmu, jest dla mnie w tej chwili bardziej fascynujące niż kolejne przechodzenie przez wrota Hogwartu.

Życzę powodzenia temu serialowi. To będzie niesamowite zobaczyć, jak na nowo odkrywają wszystko dla następnego pokolenia. Myślę, że będzie to wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych, ale jest to bardzo ekscytujące przedsięwzięcie i życzę im powodzenia. Było to dla mnie niesamowite przeżycie, znam innych filmowców, którzy byli w to zaangażowani, i będzie to przeżycie dla następnego pokolenia filmowców.

GramTV przedstawia:

Szczegóły dotyczące serialowego restartu Harry’ego Pottera nie są na razie znane. Nie wiadomo, kto wcieli się w głównych bohaterów, ani kiedy rozpoczną się prace na planie pierwszego sezonu produkcji platformy Max.

Komentarze
1
Campino
Gramowicz
25/10/2023 16:18

Spędziłem*