Christopher Nolan pracuje już nad nowym filmem. Ile zarobił na Oppenheimerze?

Radosław Krajewski
2024/03/12 14:00
0
0

Reżyser odniósł nie tylko wielki sukces na Oscarach, ale również mógł cieszyć się z ogromnej wypłaty za jego ostatni film.

Dla Christophera Nolana wczorajsza noc była wyjątkowa. Brytyjski reżyser po raz pierwszy w swojej historii zdobył Oscara za reżyserię oraz film. Oppenheimer zdobył łącznie siedem statuetek, ale już wyniki finansowe z kin wskazywały, że mamy do czynienia z wielkim hitem. Film na całym świecie zarobił 958,7 mln dolarów, chociaż przedpremierowe prognozy nie dawały nawet połowy tej kwoty. Christopher Nolan podpisał z Universal Pictures lukratywny kontrakt, który zapewniał mu 20% przychodu z „pierwszego dolara”, czyli miał zapewnione dodatkowe pieniądze, nawet jeśli film okazałby się wielką klapą.

Christopher Nolan pracuje już nad nowym filmem. Ile zarobił na Oppenheimerze?

Ile Christopher Nolan zarobił na Oppenheimerze?

Forbes w swoim artykule ujawnił, że ostatecznie Nolan zgodził się na 15% z „pierwszego dolara”, ale brytyjski reżyser i tak nie ma czego żałować. Po odliczeniu wszystkich dodatkowych kosztów, jak honoraria dla agentów i prawników, Nolan zarobił na Oppenheimerze aż 72 mln dolarów brutto. Kwota ta może jeszcze wzrosnąć ze względu na dodatkowe umowy na transmisję strumieniową, sprzedaż VOD i płyt fizycznych, a także praw telewizyjnych.

GramTV przedstawia:

Nic więc dziwnego, że po tylu sukcesach Christopher Nolan ma siły, aby rozpocząć przygotowania do swojego kolejnego wielkiego projektu. Jak podał serwis Puck, reżyser pracuje już nad scenariuszem do swojego nowego filmu. Szczegóły nie są znane, ale na szczęście na nowy film Nolana nie będziemy musieli długo czekać. Premiery możemy spodziewać się za 2-3 lata.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!