Christopher Nolan napisze i wyreżyseruje trzy filmy o Bondzie?

Krzysztof Żołyński
2023/10/01 14:00
1
0

Krążą pogłoski, że Christopher Nolan nie tylko wyreżyseruje trzy filmy o Bondzie, ale będzie miał również decydujący głos w wyborze kolejnego aktora do roli agenta 007.

W jednym z wywiadów, Christopher Nolan stwierdził, że z wielką radością zmierzyłby się z przyszłością Jamesa Bonda, ale pod jednym warunkiem, że będzie mógł zdecydować, który aktor przejmuje obowiązki legendarnego agenta.

Christopher Nolan napisze i wyreżyseruje trzy filmy o Bondzie?

Teraz okazuje się, że należąca do Amazona firma producencka Eon Pictures, zaoferowała Nolanowi wszystko czego chciał, a nawet przebiła jego oczekiwania, proponując napisanie scenariusza i reżyserię trzech nowych filmów o agencie 007, opierających się na pierwszych książkach o Bondzie, napisanych przez Iana Fleminga. Podsumowując, plan wygląda podobnie jak w przypadku Batmana, kiedy stery przy jego powstawaniu przejął Nolan.

Christopher Nolan nakręci nowego Bonda?

EON i Amazon zachęcają Nolana ze wszystkich sił, żeby przystał na ich propozycję. Istnieją jednak kwestie sporne, które wymagają rozwiązania, bo w innym razie mogą przekreślić współpracę. EON chce pełnego restartu na miarę współczesności, a Nolan ma zamiar pójść w dokładnie przeciwnym kierunku i dokonać adaptacji powieści Iana Fleminga w scenerii z epoki, która będzie zbliżona do oryginalnego materiału źródłowego.

GramTV przedstawia:

Dlatego jeśli Amazon chce pozyskać tego reżysera to będzie musiał pójść na jego warunki lub znaleźć jakiś kompromis. Wiadomo, że wytwórnia chciałaby zdobyć kontrakt z filmowcem na minimum 2-3 filmy i utrzymać go ewentualnie później w roli producenta wykonawczego. Nie ma wątpliwości, że Nolan jest chętny do współpracy na swoich warunkach i pewnie niewiele z nich odpuści, a Amazon doskonale wie, że już samo jego nazwisko w zasadzie sprzedaje filmy. Nie będzie także problemów z przyciągnięciem gwiazd do współpracy ze sławnym reżyserem. Dlatego można sądzić, że Amazon jednak się ugnie.

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
02/10/2023 10:03

Pomysł Nolana brzmi bardzo ciekawie i jest jedną z niewielu osób która chyba może to ogarnąć i "przypilnować" (żeby seria miałą godną kontynację). Taki powrót do korzeni serii z fajnym klimatem lat 50 i 60-tych wydaje się intrygujący i "na miejscu".

Bo co do tego że Amazon chce "uwspółcześnić" Bonda nie mam nawet wątpliwości i znając obecne trendy w Hollywood pytanie brzmi nie "czy" tylko "jak bardzo" to spierniczą jeśli zostawi się im wolna ręke...