Chernobylite z datą premiery na PS5 i XSX. Znamy szczegóły next-genowej wersji

Mikołaj Ciesielski
2022/02/02 09:00
0
0

Posiadacze gry w wersji na PlayStation 4 i Xbox One otrzymają dostęp do ulepszonego wydania bez dodatkowych kosztów.

Chernobylite z datą premiery na PS5 i XSX. Znamy szczegóły next-genowej wersji

Mamy dobre wieści dla osób, które czekają na next-genowe wydanie gry Chernobylite. Firma All in! Games oraz studio The Farm 51 poinformowali wczoraj, że wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X/S zadebiutuje na rynku dokładnie 21 kwietnia 2022 roku. Ulepszone wydanie pojawi się także na komputerach osobistych. Warto również zaznaczyć, że jeśli posiadacie już tytuł w wersji na PlayStation 4, Xbox One lub PC otrzymacie możliwość pobrania bezpłatnej aktualizacji wprowadzającej stosowne poprawki.

Za sprawą next-genowego wydania użytkownicy komputerów osobistych oraz PlayStation 5 i Xbox Series X będą mogli cieszyć się ray-tracingiem. Ponadto posiadacze najnowszych konsol Sony i Microsoftu mogą również liczyć na dwa tryby graficzne. Pierwszy pozwoli na zabawę w dynamicznej rozdzielczości 4K i 30 klatkach na sekundę. Drugi natomiast umożliwi rozgrywkę w 1080p i 60 FPS, a tryb ten ma być odpowiednikiem ustawień Ultra na PC. The Farm 51 nie zapomniało też o możliwościach kontrolera DualSense, dzięki czemu użytkownicy PS5 będą mogli cieszyć się wsparciem dla haptycznych wibracji i adaptacyjnych triggerów.

21 kwietnia Chernobylite na wszystkich platformach otrzyma również dodatek Blue Flames, w którego skład wchodzą zarówno darmowe, jak i płatne treści. DLC wzbogaci produkcję m.in. o nową broń w postaci kuszy, a także nowe wydarzenia i przedmioty do zebrania, dzięki którym gracze otrzymają kolejne informacje na temat losów Igora i Tatyany.

Na koniec przypomnijmy, że pełna wersja Chernobylite zadebiutowała na komputerach osobistych pod koniec lipca ubiegłego roku, a we wrześniu trafiła na PlayStation 4 i Xbox One. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji The Farm 51, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Chernobylite – recenzja – Post-sowiecki Dante w zielonym piekle. Zachęcamy także do zapoznania się z tekstem Mateusza Mucharzewskiego: Tak powstało Chernobylite – od dokumentu VR do pełnoprawnej gry.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!