Chernobylite – klimatyczny zwiastun przypomina o konsolowej premierze

Mikołaj Ciesielski
2021/09/27 12:45
0
0

Produkcja The Farm 51 już jutro zadebiutuje na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Chernobylite – klimatyczny zwiastun przypomina o konsolowej premierze

Chernobylite miało zadebiutować na konsolach PlayStation 4 i Xbox One na początku bieżącego miesiąca, ale pod koniec sierpnia deweloperzy poinformowali, że napotkali na „niespodziewane problemy” i są zmuszeni opóźnić premierę konsolowej wersji gry. Na szczęście The Farm 51 uporało się ze wspomnianymi przeszkodami i Chernobylite już jutro pojawi się na wymienionych wyżej sprzętach Sony i Microsoftu. Studio postanowiło uczcić ten fakt okolicznościowym zwiastunem, który znajdziecie na dole wiadomości.

Warto wspomnieć, że w Chernobylite wcielamy się w fizyka Igora, którego ukochana zaginęła podczas katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Od tragedii minęło ponad 30 lat, ale protagonista wciąż nie pogodził się ze stratą i wyrusza do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, by odnaleźć kobietę. Bohater odkrywa, że na wspomnianym terenie wydobywa się tajemniczą substancję, a całość kontrolowana jest przez armię. Szybko okazuje się jednak, że żołnierze nie są jedynym zagrożeniem w Strefie.

Na koniec przypomnijmy, że pełna wersja Chernobylite zadebiutowała na komputerach osobistych pod koniec lipca bieżącego roku. Twórcy pracują również nad wersją dedykowaną dla konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat produkcji The Farm 51, to serdecznie zapraszamy Was do lektury: Chernobylite – recenzja – Post-sowiecki Dante w zielonym piekle. Zachęcamy także do zapoznania się z tekstem Mateusza Mucharzewskiego: Tak powstało Chernobylite – od dokumentu VR do pełnoprawnej gry.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!