Beta Diablo IV w statystykach. Blizzard podsumowuje testy

Radosław Krajewski
2023/03/31 12:00

Minął tydzień od startu otwartej bety czwartej części Diablo, więc to dobry czas na zaprezentowanie konkretnych liczb.

Przed tygodniem wszyscy chętni gracze mogli sprawdzić, jak prezentuje się Diablo IV w akcji. Zainteresowanie było na tyle duże, że wielu graczy musiało czekać w kilkugodzinnych kolejkach, aby zalogować się do gry. Blizzard już wcześniej ostrzegał o potencjalnych problemach z testami wersji bety swojego nadchodzącego tytułu. Chociaż w sieci pojawiło się wiele narzekań, to nie brakowało również bardzo pozytywnych opinii. Najwyraźniej również sam Blizzard zadowolony jest z testów i właśnie opublikowali infografikę ze statystykami z otwartej bety.

Beta Diablo IV w statystykach. Blizzard podsumowuje testy

Beta Diablo IV w liczbach

Gracze spędzili łącznie w becie aż 61 560 437 godzin, a najczęściej wybieranymi klasami postaci byli czarodzieje i nekromanci. Osoby, które wzięły udział w becie, zgładzili 29 252 746 339 potworów, ginąc przy tym 46 924 644 razy. Z czego za 1 727 973 śmierci odpowiadał Rzeźnik, którego udało się zgładzić zaledwie 576 622 razy.

Jeszcze większą przeszkodą dla graczy okazała się Aszawa, która zabiła w sumie 10 163 397 razy. Gracze nie zdołali wziąć na niej odpowiedniego odwetu i zabili ją jedynie 107 426 razy. Co ciekawe nikomu nie udało się pokonać Aszawy w pojedynkę i tylko jeden z graczy podjął się tego wyzwania i poległ na samym końcu.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Diablo IV zadebiutuje na rynku już 6 czerwca. Produkcja pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i Xbox One.

Wczytywanie ramki mediów.

Jaką klasą postaci grasz w Diablo IV?

Komentarze
1
wolff01
Gramowicz
31/03/2023 13:00

W sumie ciężko mi oceniać te grę.

Na pewno fajny klimat, świetne animacje ataków no i w sumie chce się grać.

Z drugiej nie cierpie gier "always online" i tego że ide do mojego pokoju a tam 15 postaci stoi przy schowku. Dla mnie totalnie zabija to imersje a tym razem nie jest to opcjonalne :/

Nie wiem też co z optymalizacją. Nie mam zbyt dobrego kompa na obecne realia, ale spełniał zalecane wymagania. Jednakże gra chrupała nawet na ustawieniach medium i nie wiem czy to wina neta, optymalizacji czy mojego kompa :/