EA DICE potwierdza – Battlefield 2042 ze wsparciem dla funkcji cross-play

Maria Wawrzyniak
2021/07/14 18:30
0
0

EA DICE ujawniło kolejne informacje na temat gry Battlefield 2042. Produkcja otrzyma wsparcie dla funkcji cross-play, ale z pewnymi ograniczeniami.

Jak podaje serwis IGN, Electronic Arts potwierdziło świetną wiadomość dla graczy czekających na premierę gry Battlefield 2042. Produkcja otrzyma wsparcie dla funkcji cross-play, aczkolwiek ta działać będzie z pewnymi ograniczeniami. Dowiedzieliśmy się, że deweloperzy postanowili podzielić serwery.

Z tego względu posiadacze PlayStation 4 oraz Xbox One będą mogli grać ze sobą, ale nie zagrają już z użytkownikami pozostałych platform. Cross-play będzie więc obowiązywać dla PC, PlayStation 5 oraz dla Xboksów Series X/S. Drugą grupą graczy są za to wspomniani już użytkownicy PS4 i Xboksów One.EA DICE potwierdza – Battlefield 2042 ze wsparciem dla funkcji cross-play

GramTV przedstawia:

Jest to zrozumiałe, ponieważ nowsze platformy obsłużą rozgrywki ze 128 graczami jednocześnie, a starsza generacja konsol pozwoli z kolei na zabawę 64 graczy w tym samym momencie. Electronic Arts potwierdziło również wsparcie dla funkcji cross-progression (progresja międzyplatformowa) oraz cross-commerce (wszystko, co kupimy na jednej platformie znajdziemy też na każdej innej). Przypomnijmy na koniec, że Battlefield 2042 zadebiutuje już 22 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4/5, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy tutaj.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!