Bandai Namco skasowało pięć gier. Korporacja zamierza postawić na jakość

Wincenty Wawrzyniak
2024/02/16 20:40
4
0

Firma zdecydowała się wprowadzić pewne zmiany z powodu prawie 100-procentowego spadku przychodów.

Jak podaje serwis Video Games Chronicle, Bandai Namco Entertainment poinformowało o prawie 100-procentowym (wynoszącym dokładnie 96%) spadku przychodów w dziale gier w ostatnim kwartale ubiegłego roku – z tego względu korporacja zamierza wprowadzić kilka zmian w swojej działalności. Przedstawiciele firmy ujawnili tym samym informacje o anulowanych projektach oraz chęci skupienia się przede wszystkim na jakości dostarczanych tytułów.

Bandai Namco skasowało pięć gier. Korporacja zamierza postawić na jakość

Bandai Namco skasowało 5 gier. Firma skupi się na jakości

Dowiedzieliśmy się, że w okresie od października do końca grudnia sprzedaż spadła o 8,9% w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, aczkolwiek przychody były niższe o 96,5%. Wyjaśnienie nie jest zbyt skomplikowane – bestsellerowe Elden Ring sprzedawało się znakomicie aż do końca 2022 roku i po tym czasie nie było produkcji, która powtórzyłaby tak ogromny sukces. W raporcie czytamy:

W branży cyfrowej, oprócz strat z wyceny związanych z nowymi grami online i innymi tytułami wprowadzonymi w tym roku fiskalnym, odnotowaliśmy stratę ze zbycia z powodu przeglądu organizacji tytułów z myślą o kolejnym planie średnioterminowym. (...) W przyszłości zbudujemy optymalne i dobrze zbalansowane portfolio tytułów, dokładnie przeanalizujemy nasz system rozwoju i wzmocnimy rozwój z naciskiem na jakość.

(...) Zdecydowaliśmy też wstrzymać rozwój do najmniej pięciu innych tytułów znajdujących się w produkcji, a ich koszty wpisano w straty.

GramTV przedstawia:

Na przyszły rok fiskalny, który rozpocznie się w kwietniu, Bandai Namco ma w planach wypuszczenie takich produkcji jak Little Nightmares 3 czy Sand Land.

Komentarze
4
Silverburg
Gramowicz
17/02/2024 11:03

Zapomnieliście wspomnieć o monetyzacji. W ramach "skupania się na jakości" w Tekken'ie 8 pojawi się sklep z mikrotransakcjami. Zapewne nie ma go od początku, bo chcieli uniknąć krytyki gry na wstępie.

dariuszp
Gramowicz
17/02/2024 10:46
JakiśNick napisał:

Znaczy będą w kółko robić soulsy bo tylko to się sprzedaje. Jak widać armored core zachwalane przez jutuberków i recenzentów pod niebiosa, wcale nie było dobrą grą i mało kto to kupił.

Co ty gadasz. W październiku czyli trochę miesiąc po premierze gra sprzedała się w 3 milionach kopii. Gra jest uznawana za hit zarówno jeżeli chodzi o krytyków jak i sprzedaż.

I dodatkowo gra jest bardzo dobra. Jasne, nie ma zawrotnej sprzedaży ale trzeba pamiętać że gatunek Mecha to jednak nisza. Nie robi się w tym gatunku wielu gier. Z ostatnich lat to mieliśmy tylko Battletech oraz MechWarrior 5 jeżeli chodzi o większe tytuły.

JakiśNick
Gramowicz
17/02/2024 09:33

Znaczy będą w kółko robić soulsy bo tylko to się sprzedaje. Jak widać armored core zachwalane przez jutuberków i recenzentów pod niebiosa, wcale nie było dobrą grą i mało kto to kupił.
Trwa Wczytywanie