Baldur’s Gate wkrótce w Xbox Game Pass? Microsoft może szykować niespodziankę

Mikołaj Ciesielski
2023/08/03 08:00
0
0

Niewykluczone, że abonenci amerykańskiej firmy będą mieli wkrótce okazję zagrać w dwie kultowe produkcje.

W tym tygodniu poznaliśmy ofertę Xbox Game Pass na pierwszą połowę sierpnia. Niewykluczone jednak, że Microsoft nie odkrył wszystkich kart i szykuje niespodziankę dla abonentów wspomnianej usługi. Amerykańska firma prawdopodobnie chce wynagrodzić fakt, że na premierę Baldur’s Gate 3 na Xbox Series X/S będzie trzeba jeszcze nieco poczekać i zamierza zaoferować swoim subskrybentom dostęp do dwóch poprzednich odsłon serii.

Baldur’s Gate wkrótce w Xbox Game Pass? Microsoft może szykować niespodziankę

Baldur’s Gate i Baldur’s Gate 2 wkrótce w Xbox Game Pass? Powiadomienia z aplikacji źródłem plotek

Jak zauważa jeden z branżowych insiderów, część użytkowników aplikacji Xbox Game Pass otrzymała interesujące powiadomienia. Informują one graczy, że w usłudze Microsoftu dostępne są już Baldur’s Gate oraz Baldur’s Gate 2. Oczywiście obu produkcji nie znajdziemy obecnie we wspomnianym abonamencie, ale niewykluczone, że subskrybenci amerykańskiej firmy będą mogli niebawem zapoznać się z dwiema kultowymi tytułami.

Podobne powiadomienia użytkownicy aplikacji Xbox Game Pass otrzymywali np. w przypadku Shadow Warrior 3. Produkcja polskiego studia Flying Wild Hog trafiła ostatecznie do usługi Microsoftu, dlatego też możemy bezpiecznie założyć, że podobny los spotka również Baldur’s Gate oraz Baldur’s Gate 2. Na ten moment nie pozostaje nam jednak nic innego, jak czekać na oficjalną datę dodania wspomnianych gier do abonamentu amerykańskiej firmy.

GramTV przedstawia:

Na koniec przypomnijmy, że pełna wersja Baldur’s Gate 3 debiutuje dziś – 3 sierpnia 2023 roku – na komputerach osobistych. Nieco później – bo 7 września 2023 roku – gra ukaże się natomiast na konsolach PlayStation 5. Larian Studios podzieliło się również ważnymi informacjami dla posiadaczy gry w Early Access.

Wczytywanie ramki mediów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!